Dunaferr–Akaba San Sebastian (spanyol) 23–18 (13–9)
Dunaújváros, 1200 néző
V: Fleisch, Rieber (németek)

DUNAFERR: PÁLINGER – Pálffy 2, Borók 2, Ferling 4 (1), Bohus 1, Bulath 1, NAGY 8 (5). Cs: Szrnka 3, Pigniczki 2, Kindl, Gáspár, Borbély. Edző: Kiss Szilárd
SAN SEBASTIAN: Robles – Lopez 3, P. Pindedo 2, GELMENDIA 4, Ugartemendia, Francisca 3, Morales 1. Cs: Rodriguez (kapus), E. PINEDO 4 (1), Zipitria 1, Arreategui, Eganaziardolo. Edző: Jose Luis Willanueva

Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–1. 12. p.: 4–1. 18. p.: 6–4. 21. p.: 8–4. 28. p.: 11–9. 35. p.: 13–10. 38. p.: 16–10. 42. p.: 19–12. 50. p.: 20–15. 54. p.: 22–15
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 7/1

Nagy Ivett a mezôny legeredményesebb játékosa volt az újvárosi EHF-kupa-meccsen (Fotó: Danis Barna)
Idegesen kezdett a közönség teljes szimpátiáját élvező hazai csapat, csak a negyedik támadás végén, hétméteresből született meg az első Dunaferr-gól. Utána azonban úgy tűnt, minden a szokásoknak megfelelően alakul, az újvárosiak átvették a játék irányítását, és fölényük gólokban is megmutatkozott. Lendületes játékát azonban nem sikerült állandósítania, bosszantó hibák rontották a teljesítményét.
A rendkívül gyors és lelkes vendégek minduntalan megállították a kissé lassan szerveződő Dunaferr-támadásokat. A spanyol ellenakciók egyre gyakrabban góllal végződtek, így a félidő végére kétgólosra csökkentette hátrányát az Akaba. Pálinger bravúrjai és a spanyolok kihagyott büntetői kellettek ahhoz, hogy ne legyen még szorosabb az állás.
A szünet után a Dunaferr kezdte lendületesebben a játékot, hat gólra növelte előnyét. Ismét elérkezett azonban a hullámvölgy, s felzárkóztak a vendégek. Az egyre feszültebb hangulatú mérkőzés második félidejének közepén már hét gólra növelte előnyét az Újváros, és úgy tűnt, oly sok csapathoz hasonlóan az Akaba is súlyos vereséggel távozik a Dunaferr-sportcsarnokból. A spanyolokat azonban keményebb fából faragták, felzárkóztak, és a maguk szempontjából tisztességesnek mondható, ötgólos vereséggel zárták a találkozót.
A Dunaferr a szombatinál sokkal higgadtabb, pontosabb játékkal idegenben is megőrizheti ötgólos előnyét.

Mestermérleg
Kiss Szilárd: – Pokolian nehézzé tettük a továbbjutásunkat, de remélem, hogy tanulunk a mai mérkőzésből.
Jose Luis Willanueva: – Kemény meccset játszottunk a nagyon erős Dunaferr ellen. Rettentően sajnálom a kihagyott büntetőket.