2003.01.04. 22:18
Első mérkőzésSpono Notwill (svájci)–Dunaferr SE 26–41 (13–22)
Notwill, 500 néző
V: Ardente, Cardone (olaszok)
NOTWILL: Schreier – Kottmann 4, H. Esterman, A. Williman 2, Emmenegger 3, FÄHNDRICH 12 (8), Liechti 1. Cs: Huber (kapus), Kaufmann 2, Hess 1, J. Esterman, Gisler, N. Williman 1. Edző: Pia Christensen
DUNAFERR: Cracana – PÁLFFY 7, Pigniczki 3, BOHUS 4, FERLING 6 (1), Oblisz, NAGY 11. Cs: Pálinger (kapus), SZRNKA 7 (1), Boró 2, Borbély 1, Gáspár, Bulath, Turtóczki. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3. 13. p.: 7–7. 20. p.: 9–14. 26. p.: 10–19. 36. p.: 16–24. 40. p.: 20–28. 47. p.: 21–31. 56. p.: 24–38
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 2/2

A vírusos betegséggel bajlódó Pálinger Katalin állapota keveset javult, így csak a kispadon kapott helyet, és mindössze két hétméteres erejéig lépett pályára a mérkőzésen. A hazai pálya előnyét élvező svájciak magabiztosan kezdtek, és a találkozó elején, egy alkalommal még vezetni is tudtak. Az első negyedóra "ismerkedő” játéka után ritmust váltott a Dunaferr, és ez azonnal megmutatkozott az eredmény alakulásában is. A hazaiak egyre nehezebben tartottak lépést a villámlábú és helyzeteiket biztosan értékesítő dunaújvárosiakkal. Már a félidőre tekintélyes különbségű előnyt szerzett a magyar együttes, amely a második játékrészben kiütéses diadalt aratott. A visszavágóra vasárnap délután ugyancsak Notwillben kerül sor, de ez a találkozó már szinte csak edzés lesz Kiss Szilárd tanítványainak, akik lélekben már várhatják a nyolcaddöntő sorsolását.

Mestermérleg
Kiss Szilárd: – A kezdeti tapogatózás után nagy iramot diktáltunk, ezt ellenfelünk nem bírta. Az eredmény kissé csalóka, mert jól játszó vetélytársat vertünk meg nagy különbséggel. Sajnálom, hogy elkerülhető gólokat is kaptunk.