Az e heti menü

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2002.12.05. 13:12
Címkék
Az év utolsó hónapjában az ilyenkor szokásos szenvedély kerítheti hatalmába a labdajátékok rajongóit, a kézilabdaláz. Pénteken fél öttől a nemzet egyik szíve csücske, a női kézilabda-válogatott megkezdi dániai hadjáratát az Európa-bajnokságon. A címvédő csapatok jobbára a címvédésért szoktak a világversenyekre elutazni, nálunk a hivatalos célkitűzés az 1-5. hely, bár Mocsai kapitány ezt is sokkalja. Azon túl, hogy éppen igyekszik átalakítani a csapatát két olimpia között, szinte az utolsó pillanatban beteget jelentett Kindl Gabriella, ez az oka az – egyáltalán nem szokatlan – borúlátásnak. A kontinensbajnokság honlapjának olvasótábora egyébként többre taksálja a mieinket, mint a magyar tábor, a "Ki lesz a bajnok?” kérdésre legtöbben Magyarországot ikszelték be, legalábbis csütörtök délig. A döntő napja, december 17. még messze van, e héten egyelőre a csoportellenfeleket kell legyőzni.Az első akadállyal, Fehéroroszországgal a legutóbbi vb-n nem is találkozhattunk volna, merthogy ki se jutott, ott volt viszont a romániai Eb-n, s tizenegyedikként zárt. Két játékosának megszokott a skandináv levegő, Szilicset és Matuskavicsot dán klubok alkalmazzák, többen pedig Németországban élnek. Az ősz végén komor hangulat lepte el az együttest: november 25-én, ötvenegy évesen meghalt Leonyid Guskó kapitány, aki 1993 óta vezette a fehérorosz hölgyeket. Magyarország számára Szlovénia a szombati menü, mely elsősorban elitkulbjáról, a Krim Ljubljanáról híres. Idegenlégiósaitól megcsupaszítva már messze nem oly ütőképes a tavalyi BL-győztes, márpedig a szlovén válogatottat ilyesfélén kell elképzelni. A csapat mellett a Krim edzője, Tone Tiselj munkálkodik, legfontosabb építőelemei természetesen ljubljanaiak: Mijatovics, Doler és – mindenek előtt, a zseniális szőke hölgy, Anja Freser. Egyelőre úgy tűnik, vasárnapra jut a csemege honfitársnőink számára: várhatóan Csehország lesz a legkönnyebb falat az összes Eb-vetélytárs között. A ’99-es norvégiai vb óta hiányzott a világversenyekről, egyedül Petra Cumplovát kellett külföldről behívnia Jiri Zerzan mesternek. Cumplova a Bayer Leverkusen szélsője, s posztján a Bundesliga legjobbjai között tartják számon. A felsorolásból látszik: Magyarországnak csoportelsőként, csupa győzelemmel illene továbbmennie a középdöntőbe. De ez nemcsak illendőség kérdése, hanem létfontosságú cél is, hisz jövő hét elején a C-kvartett legjobbjaival Oroszországgal, Norvégiával és Spanyolországgal vagy Németországgal kell megküzdeni az elődöntőért, de az e heti eredményeket is magával viszi együttesünk. Egy pont elhullajtása is buta hiba volna, mely esetleg az érembe kerülhet.
Legfrissebb hírek

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
11 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
19 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
20 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
29 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 órája

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik