2002.11.09. 22:32
Partizan Beograd (jugoszláv)–Dunaferr SE
26–25 (11–12)
Belgrád, 3000 nézô. V: Fleisch, Rieber (németek)
BEOGRAD: Radoszavljevics – Drenovac 2, DJORDJEVICS 6 (1), PERUNICSICS 6 (3), Djurkovics 1 (1), MANDICS 5, Andjelics 1. Cs: SIJAN (kapus), Sztankovics 3, Oszmajics 1, Zsujovics 1, Risztanovics, Szavics, Skoko. Edzô: Zoran Kurtes
DUNAFERR: STOCHL – KERTÉSZ 6 (1), Marcinkevicius 1, Rosta 2, Grebnyev, KATZIRZ 4, Bene 5. Cs: Szathmári (kapus), KRIVOKAPICS 5, Kuzmicsov 2, Kemény, Császár, Németh, Boda. Edzô: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–2. 13. p.: 3–8. 27. p.: 7–11. 37. p.: 13–13. 39. p.: 14–17. 51. p.: 22–21. 56. p.: 25–23
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
A mérkőzés délelőttjén még rövid átmozgatást tartott fiainak Buday Ferenc, a Dunaferr edzője. Nyomatékosan felhívta a játékosok figyelmét a pontos, fegyelmezett védekezésre. "Stílusunkat, főleg a védekezésünket az ellenfél játékrendszeréhez fogjuk igazítani – mondta a mester. – A videofelvételeken több variációban is láttuk játszani a szerbeket. Nagyon nehéz mérkőzésre van kilátás, de ha bízunk önmagunkban, és legjobb formánkat hozzuk, akkor jó eredményt érhetünk el.”
Első nemzetközi mérkőzésére készült a dunaújvárosi csapatban a nyáron Pécsről igazolt Katzirz Dávid, ennek ellenére semmi különösebb izgalom nem látszott rajta a mérkőzés előtt. "Jól érzem magam, és társaimon is az önbizalom jeleit látom” – mondta a válogatott átlövője, akinek szavaira Bene Gyula szakosztályelnök is bólintott.
A dunaújvárosiak remekül megérezték a mérkőzés ütemét. A harmadik percben Kertész indításból szerezte a találkozó első gólját, néhány másodperccel később Krivokapics növelte az előnyt. A hazaiak ezzel szemben feltűnően idegesen játszottak, Perunicsics –csak névrokona a magdeburgi óriásnak – hétméterest hibázott. A dunaújvárosiak fegyelmezetten védekeztek, és Stochl hatalmas nyugalommal állta útját a legfurfangosabb jugoszláv lövéseknek is. Kertész indításból, majd akcióból is eredményes volt, és 3–6-nál a jugoszlávok mestere, a vb-bronzérmes válogatott szövetségi kapitánya időt kért. Kevés eredménye volt a rövid taktikai szünetnek, a jugoszlávok nem tudtak változtatni. Előbb Rosta Miklós, majd Marcinkevicius lőtt gólt (3–8), majd egy rövid időszakra lendületbe jött a Partizan. Ekkor a dunaújvárosi gólszerzési lehetőségek sorra kimaradtak. Amikor úgy tűnt, hogy talán egyenlíteni tud a hazai gárda, Bene a legjobb pillanatban ismét kettőre növelte a vendégek előnyét. Katzirz átlövésből szerzett góljával újból négyre nőtt a két csapat közti gólkülönbség, ám a jugoszlávok a szünetig faragtak hátrányukból, mert a félidő utolsó perceiben az addig kifogástalanul bíráskodó német játékvezetők elvesztették a mérkőzés fonalát – négy dunaújvárosi mezőnyjátékossal öt jugoszláv nézett farkasszemet.
Emberhátrányban növelte előnyét a szünet után Buday Ferenc együttese, ám a jugoszlávok minden erejüket mozgósították és Perunicsics révén egyenlítettek (13–13). A Dunaferr védekezése továbbra is magas színvonalú maradt, a kapuban pedig Stochl elképesztő bravúrokat mutatott be. Támadásban Krivokapics percei következtek, az ő góljainak köszönhetően tartotta előnyét a Dunaferr. A félidő közepén eszeveszett tempóra váltott a hazai csapat, Mandics szinte minden helyzetből gólveszélyesnek bizonyult, és a 44. percben újra egyenlített a Partizan. Az addig gyakran boszszankodó közönség tombolva üdvözölte a mérkőzés számára kedvező alakulását. Kuzmicsov a 48. percben szerezte első gólját, de röviddel később Perunicsics büntetőből – a mérkőzés során első alkalommal –a hazaiakat juttatta előnyhöz.
Végső erőtartalékait mozgósította mindkét csapat, és úgy tűnt, hogy a hajrában akár jelentős előnyt is szerezhet a Partizan. Katzirz lövése, majd Bene ejtése révén azonban csökkent a dunaújvárosiak hátránya, sőt a lefújás előtt harminc másodperccel Kuzmicsov lövése (a lelátóról úgy tűnt) már túljutott a gólvonalon, de a német bírók nem adták meg a gólt.
A Dunaferr kiválóan játszott Belgrádban és ötven percen keresztül uralta a mérkőzést. Stochl világszínvonalú kapusteljesítményével gyakran elcsendesítette a háromezer rendkívül lelkes, és vastag cigarettafüstbe burkolódzó Partizan-tábort. Az Újváros nagy lépést tett a továbbjutás felé, de a november 16-i visszavágon is csillogtatnia kell fő erényeit.

Mestermérleg
Zoran Kurtes: – Az utolsó percekben elpuskáztuk a három-négy gólos győzelem lehetőségét. A Dunaferr rutinos csapattal érkezett, ráadásul a második félidőben Krivokapics szenzációs lövőformát mutatott. A Dunaferrnek minden esélye megvan a továbbjutásra, de mi sem adjuk fel.
Buday Ferenc: – Nagyon magas színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Igyekeztünk kihasználni lehetőségeinket, számunkra megfelelő eredmény született. A továbbjutás Dunaújvárosban fog eldőlni.