Női NB I Gyógyul a Cornexi-seb – tatabányai lecke az EHF-kupa-indulónak

2002.09.20. 22:25
A fehérváriak két csillaga, Németh (balra) és Kulcsár a Pécs ellen összesen kilenc góllal vigasztalódott a Fradi elleni fiaskóért (Fotó: Árvai Károly)
Nők
Cornexi-Alcoa–PEAC-PIKKER
32–25 (17–10)
Székesfehérvár, 400 néző.
V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
CORNEXI: Farkas – GISCA 6, Németh H. 4, Kenyeres 4, Kulcsár A. 5 (1), Deli 2, Szőke 3. Cs: Fekete (kapus), Kovács T. 2, Tóth M. 3, Lőw 3, Siti B., Ôri. Edző: Zsiga Gyula
PÉCS: Juhász – Kári-Horváth 3, Tomasovics 1, Schmidt 1, JENÔFI 6 (3), Savanyó 2, Klász 2. Cs: Szűcs 2, Horváth, KÉVÉS 4, Somlai 1, Peringer 3, Lutz. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–2. 20. p.: 7–5. 25. p.: 13–6. 40. p.: 21–13. 50. p.: 28–18
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3

Beszállt a város is

Három év másodosztályú tagságot követôen jutott vissza az élvonalba a korábbi sokszoros magyar bajnok tatabányai férficsapat. Az élvonalbeli tagság annak is köszönhetô, hogy a megyei jogú város önkormányzata tulajdonrészt vállalt a kézilabdaklubot működtetô cégben és támogatásáról biztosította Marosi László klubigazgatót. A szerzôdést a tatabányai kézilabdabarátok jelenlétében a mérkôzés szünetében szentesítették. Ugyanekkor elismerték a városban más sportágban sikeres sportembereket, tehát igazi sportünnepély zajlott pénteken este Tatabányán.
A magyar és az osztrák szövetség bírócserékről szóló megállapodása alapján két, Ausztriából érkezett sípmester dirigálta a mérkőzést. Abban még nem volt semmi különleges, hogy a vendégek szerezték a mérkőzés első gólját, az már azonban vaskos meglepetésnek számított, hogy csak a 10. percben vezettek először a tornymagas esélyes hazaiak. Fölényes győzelmük a továbbiakban nem forgott veszélyben, de vagy a szerdai vereség okozta mély seb, vagy a könnyűnek tűnő ellenfél miatt felvett nagyobb mellény miatt sok hiba csúszott a játékukba. Elmaradt a várva várt sziporkázás.

Mestermérleg
Zsiga Gyula: – Hoztuk a kötelezőt, a Fradi elleni mérkőzés fáradalmainak terheivel ennyire tellett csapatomtól, az igen lelkes rohanó játékot játszó pécsiek ellen.
Danyi Gábor: – Úgy érzem, derekasan helytálltunk, sőt a második félidőben kifejezetten jól játszottunk.

Tatabánya, 700 néző. V: Herczeg, Südi
TATABÁNYA: PULAY – Serfel, BORSOS 11, HÍMER 5 (1), Sibalin, Pavlovics, TÖRÔ 7. Cs: Nagy P. (kapus), Kuzma 2, Janó P., Fülöp, Krancz 2, KISS I. 6 (1). Edző: Kanyó Antal
OROSHÁZA: Szikora – Ambrus 4, HARSÁNYI 7 (4), Fina, ROSTA I. 10 (1), Pásztor 1, Gúnya 2. Cs: Szabó (kapus), Bajusz, Németh 2, Dayka 1, Oláh G. 1. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–2. 7. p.: 2–3. 12. p.: 6–5. 17. p.: 8–8. 20. p.: 12–9. 26. p.: 14–13. 35. p.: 19–17. 44. p.: 25–19. 50. p.: 28–22. 53. p.: 30–23
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 7/5
Sikeres bemutatkozásról álmodtak a tatabányaiak, ám ez a kezdés után valóban csak álomnak tűnt. A vendégek hamar kétgólos előnyt szereztek, amit a Franciaországból hazatért Borsos Attila vezérletével hamar eltüntetett a tatabányai együttes. Borsos egyébként időn túli szabaddobásgóllal biztosította, hogy a csapat megnyugtató előnynyel kezdje a második félidőt. Ebben a játékrészben tatabányaiak már elfeledkeztek kezdeti megilletődöttségükről és Pulay Gábor bravúros védései után gyakran lerohanták az Orosházát. A végére csak a hazai győzelem aránya volt kérdéses.

Kanyó Antal: – Ez a győzelem a tiéd, Tatabánya!
Ökrös Csaba: – Gratulálok a Tatabányának és külön Pulay Gábornak. Nem tudom, hogy a kapus remek teljesítményét saját magának vagy az én játékosaimnak köszönheti.

Komlói BSK–Ceglédi KK
19–29 (10–13)
Komló, 400 néző. V: Nagy F., Túróczy
KOMLÓ: Pókos – Csorba, Dömös 1, Nagy Z. 3, Tolsztih, EGRI 5, PAPP 4. Cs: Mészáros (kapus), Kiss 6 (3), Minya, Kilvinger, Péter Szabó. Edző: Fenyvesi Károly
CEGLÉD: FEKETE – LAURENCZ 4, Bendó 9 (3), Bucheshi 3, Kökény 3, Lavrnic 1, VARGA 4. Cs: Jakab 2, Magyar, SZABÓ 3. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 9. p.: 2–4. 22. p.: 7–10. 36. p.: 13–16. 45. p.: 15–20.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3
A Cegléd végig vezetve nyerte a mérkőzést, amelyet megtekintett a Magyar Kézilabda-szövetség főtitkára, Sinka László, és a férfiválogatott szövetségi kapitánya, Skaliczki László is. A komlóiak a második félidő közepétől sok labdát eladtak, ezért szenvedtek hazai pályán súlyos vereséget.

Fenyvesi Károly: –Negyvenöt percig jól tartottuk magunkat, utána saját hibáinkból kaptuk a gólokat.
Nagy Károly: – Sok hibával játszva, a vártnál nehezebben nyertünk.