KIRIPOLSZKY TAMÁS, HAVASRÉTI BÉLA, HORVÁTH LÁSZLÓ, KANDÓ TAMÁSKIRIPOLSZKY TAMÁS, HAVASRÉTI BÉLA, HORVÁTH LÁSZLÓ, KANDÓ TAMÁS
2002.09.18. 22:46
DVSC-Valdor–Bp. Kőbányai-Spartacus
31–27 (15–16)
Debrecen, 800 néző. V: Klucsó, Lekrinszki

DVSC: Szász –KEREKI 5, GALAI 13 (3), ORBÁN 5, Nyilas 2, Szűcs 5, Madai 1. Cs: Kolsovszki, Szamozvanova (mindketten kapusok), Buglyó, Rácz. Edző: Váczi Sándor
SPARTACUS: Mátyás K. – Nagy A. 2, BABOLY 7 (2), ANDRÁSI 5, VÍGLÁSI 12 (8), Halmai, Kovács J. 1. Cs: Herman (kapus), Gálhidi, Huszák. Edző: Horváth Ervin
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3. 11. p.: 6–7. 19. p.: 10–9. 21. p.: 12–10. 26. p.: 13–13. 35. p.: 18–16. 40. p.: 21–18. 44. p.: 23–19. 51. p.: 26–23. 57. p.: 29–26
Kiállítások: 4 perc, ill. –
Hétméteresek: 4/3, ill. 10/10

Az első játékrészben szinte végig felváltva estek a gólok, mégpedig – a csapatok gyenge védekezése okán –szép számmal. A félidő szomorú krónikájához tartozik, hogy a tizedik percben Szász súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Víglási hetesét próbálta hárítani a kapus, de a parkettáról már csak segítséggel tudott felállni és lesántikált a pályáról. Szünet után a vendégek támadásban elbizonytalanodtak, igaz a debreceniek agresszívebben is védekeztek. Galai gólerősségének köszönhetően a 40. percben először vezettek három góllal a hazaiak, akik ezt követően megnyugodtak és a mérkőzés végéig biztosan őrizték előnyüket.

Mestermérleg
Váczi Sándor: – A második félidőben védekezést váltottunk, ez hozta meg a sikert.
Horváth Ervin: – Voltak betegeink, sérültjeink, ezért a végére elfáradt a csapat és emiatt ziccereket is hibázott. Korrekt mérkőzésen megérdemelten nyertek a debreceniek.

Győri Graboplast ETO KC–Esztergomi KSE
32–21 (15–9)
Győr, 900 néző. V: Horváth J., Németh Cs.

GYÔR: SIRINA – LOVÁSZ 6 (1), Kindl, GÖRBICZ 6 (4), Köbli, NITESCU 6, Vérten 2. Cs: Petróczi (kapus), MEHLMANN 7 (1), Dokics 2, Mörtel 2 (1), Bódi 1. Edző: Vura József
ESZTERGOM: Kurucz – Lánczos 3, PÔCZE 5 (2), Rábai 1, BORBÁS 4, VESZELI 5, Nagy M. Cs: Körmöczi (kapus), Csernus 1, Sipos 2, Vincze, Wolf. Edző: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 16. p.: 8–1. 24. p.: 12–6. 35. p.: 16–12. 44. p.: 23–14. 52. p.: 26–18
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 4/2
Az Esztergom remek rajtja tiszteletet parancsolt Győrött. Görbiczék ennek megfelelően is kezdték a játékot. Az első félidőben többet volt a vendégek kezében a labda, de egyszerűen képtelenek voltak rést ütni a jól záró győri védőfalon. Jellemző, hogy tizenhét perc alatt mindössze egy ízben tudtak túljárni a nagyszerűen védő Sirina eszén. Ebben az időben a támadások során csak másodpercekig birtokolták a hazaiak a labdát, támadásaik jelentős részét pontatlan lövésekkel zárták – de így is jelentős előnyt szereztek. Szünet után felszabadultan, gyorsan, helyenként ötletesen játszott a győri csapat, s végig tartotta a nyolc-tízgólos előnyét.

Vura József: – Egyre javul a csapatunk játéka és ez megnyugtató győzelmet eredményezett.
Laurencz László: –Aki megnézi a találkozó statisztikáját, tapasztalhatja, hogy milyen játékvezetés volt. Ezért szégyellhetik is magukat a bírók, miképpen mi is azokért a hibákért, amelyeket a mérkőzés folyamán elkövettünk.

PEAC-PIKKER–Vasas SC
28–27 (17–14)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,
500 néző. V: Bonifert, Serfőző

PÉCS: JUHÁSZ – Kári Horváth 1, KÉVÉS 6 (2), Schmidt 4, SZŰCS 5, LUTZ 4, PERINGER 4. Cs: Veress (kapus), Jenőfi 3, Savanyú 1, Somlai. Edző: Danyi Gábor
VASAS: PASTROVICS – BÖDE 6 (1), SZÉLESI 7, Pásztor Zs., Ábrahám 1, Csernova 10 (1), Koroknai 1. Cs: Bartus (kapus), Kovásznai, Koréh 1, Orosz 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0–1. 15. p.: 9–6. 28. p.: 15–14. 33. p.: 19-15. 43. p.: 22–22. 55. p.: 25–26. 58. p.: 27–27
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

Már a tizenötödik másodpercben vezetést szerzett a Vasas, a sokak szerint kiesőjelöltek rangadóján, de a folytatásban sokáig a pécsi csapat vezetett. Többek között azért, mert semlegesíteni tudta az orosz Csernovát, aki az első tizenöt percben öt gólt dobott, utána viszont negyedóráig egyet sem. Amikor az idegenlégiós újra magára talált, megint szoros lett a mérkőzés, amelyen sokat hibázott mindkét együttes. Drámaian alakult a véghajrá: ötvenhárom másodperccel a lefújás előtt Csernova döntetlennél hetest hibázott, öt másodperccel a vége előtt viszont Lutz belőtte a pécsiek győztes gólját.

Danyi Gábor: – Megérdemeltük a győzelmet, ugyanezzel a lelkesedéssel és küzdeni tudással dolgozunk tovább.
Köstner Vilmos: – Az utolsó pillanatokban hetest hibázunk, öt másodperccel a vége előtt a mezőny legalacsonyabbja győztes gólt dob a mezőny legmagasabbja felett…Nincs miről beszélnünk.

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC–Váci NK
Hódmezővásárhely, 700 néző.
V: Dobrovits, Tájok

HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: VÖRÖS – Virág 1, ASZTALOS 5, KOCSIK 11 (3), Nikolics 1, Kocsis 2, Baunok 4. Cs: Szabó K. (kapus), Szabó M., Huba, Csíkos 1 (1), Kósa, Gaál 3. Edző: Farkas József
VÁC: Gridnyeva –Berta 3, CSENKI 7, Hajdu 1, Ôri 3, MÁTYÁS 7 (4), Stiener 1. Cs: Bántó (kapus), Moszkovaja 3, Hornyák 2. Edző: Hajdú János
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 14. p.: 9–5. 22. p.: 14–9. 27. p.: 16–12. 37. p.: 19–18. 47. p.: 21–21. 54. p.: 23–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4

Az első félidőben végig a hazaiak irányították a játékot, ám időnként érthetetlenül görcsössé, kapkodová váltak a vásárhelyiek. A váciak ezt kihasználva rendre csökkentették a különbséget, de igazán felzárkózni nem tudtak. A fordulást követően nagyot változott a mérkőzés képe, hiszen a házigazdák támadásban elbizonytalanodtak. A vendégek egyre inkább megközelítették az ellenfelet, előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Az utolsó tíz perc hihetetlen izgalmakat és többnyire váci vezetést hozott, a fantasztikus akarattal küzdő hazaiak azonban némi szerencsével és a közönség hathatós támogatásával megszerezték a győzelmet.

Farkas József: – Mindig az első győzelmet a legnehezebb megszerezni.
Hajdú János: – Gratulálok a Vásárhelynek.