Roppant könnyed szegedi siker

Tudósított: THÉKES ISTVÁN (Szeged)SZIRMAI GYÖRGY (Dunaújváros)Tudósított: THÉKES ISTVÁN (Szeged)SZIRMAI GYÖRGY (Dunaújváros)
2002.09.17. 21:36
Pick-Szeged–Slovan Ljubljana (szlovén)40–25 (16–11)Szeged, 1000 néző. V: Bonifert, SerfőzőSZEGED: PULJEZSEVICS – BERTA 6, Laluska 6, Doros, Mezei 2, BAJUSZ 6, Matics 3. Cs: Perger (kapus), EKLEMOVICS 6, Habuczki 1, ILYÉS 4, Buday 1 (1), Kotormány 2, Vadkerti 3. Edző: Dragan DjukicsSLOVAN: Dobonoszov – Ocvirk 2, Serbec, KUKAVICA 6 (2), MARTINC 6, Kovac 3 (1), Bozic 1. Cs: Denic (kapus), Kogelnik 1 (1), Skujek 3 (2), Lesar 2, M. Stanic 1. Edző: Radivoj StanicAz eredmény alakulása. 7. p.: 3–4. 13. p.: 8–5. 23. p.: 11–11. 35. p.: 20–11. 45. p.: 27–20. 54. p.: 35–25Kiállítások: 14, ill. 6 percHétméteresek: 2/1, ill. 9/6A korábbi hét mérkőzéséből hatot megnyerő és egy döntetlent elérő Pick-Szeged a négy győzelme mellett egy vereséget jegyző Slovan Ljubljana ellen fejezte be a Közép-európai férfiliga (MEHL) őszi idényét. A hazai együttes húsz percnyi játék után, 11–7-es vezetésénél érthetetlenül megtorpant. A szlovén bajnokság ezüstérmese három perc alatt egyenlített. Fordítania azért nem sikerült, mert Puljezsevics ziccereket és heteseket védett. A folytatásban Berta, Laluska és Eklemovics eredményességének köszönhetően 9–0-s sorozatával eldöntötte a mérkőzést az elmúlt bajnokság második helyezettje. A szegény embert még az ág is húzza: a 36. percben Serbecnek – miután Dorossal ütközött – felszakadt a fejbőre, és nem tudta folytatni a játékot. A másik oldalon viszont pályára lépett és lendületet adott csapatának Ilyés, aki egyebek mellett két perc alatt lőtt három góljával hívta fel magára a figyelmet. MestermérlegDragan Djukics: – Különösen a második félidőben nyújtott teljesítményünkkel vagyok elégedett.Radivoj Stanic: – Fiatal csapatom huszonöt percig tudott lépést tartani a liga egyik legjobb együttesével. NB I, nőkDunaferr–Túrkeve-Kevehús34–17 (17–7)Dunaújváros, 400 néző. V: Marczinka, VargaDUNAFERR: Pálinger –TURTÓCZKI 6, Pigniczki 1, Ferling 4 (1), BOHUS 3, Szrnka 1, NAGY I. 11 (1). Cs: Cracana (kapus), Borók 3, Bulath 2, Borbély 2, Oblisz 1, Gáspár, Jánics. Edző: Kiss SzilárdTÚRKEVE: Flick –Kövér 1, Horváth 2, Nikics 3, Jancarova 3, SZABÓ 6 (1), Kánya 2. Cs: Hodroga (kapus), Ducza, Takács, Vajda, Vasas, Zelei, Hódosi. Edző: Bán TiborAz eredmény alakulása. 9. p.: 6–2. 14. p.: 11–3. 27. p.: 15–5. 35. p.: 18–10. 44. p.: 24–10. 53. p.: 29–12. 57. p.: 32–15Kiállítások: 4, ill. 12 percHétméteresek: 4/2, ill. 3/1A váci vereség után roppant módon felpaprikázva kezdte a mérkőzést a Dunaferr. Remek akciók futottak a pályán, és látványosan növelte előnyét a hazai együttes. A kissé elfogódottan kezdő túrkeveiek a második félidőben már jelentősebb ellenállást tanúsítottak, s nyolc gólra csökkentették hátrányukat. A hajrában a Dunaferr cserejátékosai is lehetőséghez jutottak – ők is folytatták a gólparádét. A hazai csapat bebizonyította, hogy nem felejtett el kézilabdázni. MestermérlegKiss Szilárd: – Örülök, hogy újra felszabadultan, jól kézilabdázott a csapatunk. A mérkőzés eredménye önmagáért beszél.Bán Tibor: –Számunkra most kezdődik a bajnokság, bármennyire is tragikusan hangzik, az élcsapatok és köztünk tényleg ekkora a különbség. Készülünk a Hódmezővásárhely elleni nagyon fontos mérkőzésre.