Kötelező gyakorlat előtt

B. A.B. A.
2002.08.25. 19:54

A B-csoport vasárnapi eredményei: Németország–Lengyelország 21–21, Oroszország–Szlovénia 32–16, Franciaország– Hollandia 23–20.
Az A-csoport állása: 1. Svédország 4 pont, 2. Magyarország 4, 3. Románia 2, 4. Spanyolország 2, 5. Litvánia 0, 6. Finnország 0.

Két mérkőzés, két győzelem a magyar női junior válogatott eddigi mérlege, így a vasárnapi szünnapon elkészített számvetés során nem volt oka bosszankodásra a magyar szakvezetésnek. Magabiztosan nyertek Kovács Péter tanítványai a spanyolok elleni nyitómecscsen (22–16), majd szombaton Litvánia ellen (25–13) is.
Az előzetes esélylatolgatás szerint a hispánok elleni találkozó tűnt nehezebbnek, hiszen a spanyol női kézilabda az elmúlt évtizedben hatalmas fejlődésen ment keresztül, válogatottjuk tavaly a Magyarországon megrendezett junior-világbajnokságon is elődöntőt játszott. Helsinkiben akár kiütéses győzelmet is arathattak volna ellenük a mieink, mégis csak a hajrában lett biztos a siker, mert a magyar lányok sok ziccert hibáztak. Litvánia ellen viszont egy percig sem volt kérdéses a két pont sorsa, közepes teljesítménnyel is simán hozták Petrócziék a meccset.
Hétfőn a házigazda Finnország ellen kötelező a győzelem, majd kedden a Svédország elleni mérkőzésen már bebiztosítható a legjobb négy közé jutás – hogy a csoportmeccsek utolsó körében, csütörtökön a románok ellen már ne kelljen idegeskedni. Mindez persze még nagyon távol van, s mivel mindig a következő ellenfél a legnehezebb, a papírforma ellenére a finnekből készülnek a mieink, hiszen hétfőn, helyi idő szerint délután kettőkor ellenük kell begyűjteni a harmadik győzelmet. Ugyanezen a napon a litvánok Spanyolországgal találkoznak, és sok minden tisztázódhat a román–svéd mérkőzésen is.