Olasz névadó országúti kontinentális csapatunknál

Vágólapra másolva!
2010.12.13. 11:04
null
A 2009-es magyar országúti bajnok Cziráki István svájci csapatból igazol vissza (Fotó: Vanik Zoltán)
Címkék
Az olasz ORA Hotels szállodalánc lesz 2011-ben az egyetlen magyar kontinentális kerékpáros csapat névadó főtámogatója. A gárda jelenleg öt magyar, három olasz és egy argentin kerekest számlál. Az együttes legfontosabb célkitűzése az olimpiai kvótaszerzés – tudatja közleményében Stubán Ferenc sportigazgató.

A csapat menedzsere, Germano Pierdomenico, Stubán Ferenc sportigazgató mellett Haiszer Ákos masszőrrel és Marcelli Mario szerelővel kötött szerződést. Az együttest Cziráki István (születési éve 1986, előző klubja Atlas Personal-BMC), Lovassy Krisztián (1988, Tecnofilm-Betonexpressz 2000), Puskás Dávid (1988, Tecnofilm-Betonexpressz 2000), Simon Péter (1991, Tecnofilm-Betonexpressz 2000) és ifjabb Stubán Ferenc (1992, KSI-Schwinn Csepel SE) mellett az olasz Angeloni Adriano (1983, Tecnofilm-Betonexpressz 2000), Malaguti Alessandro (1987, Calzaturieri Montegranaro Marini S.) és Fioretti Luca (1984, Centri Della Calzatura) valamint az argentin Richeze Roberto Antonio (1981, Tecnofilm-Betonexpressz 2000) alkotja.  

Az új főtámogató, a 27 szállodával és üdülőközponttal rendelkező ORA Hotels egységei a világ számos pontján megtalálhatóak, ezekből tíz Olaszországban van.

Az olaszok már befizették a kontinentális csapat 2700 eurós nevezési díját, bemutatták a 30 ezer euróról szóló bankgaranciát; valamint a világ összes országára érvényes biztosítást kötnek versenyzőik számára; autókat, kerékpárokat, ruházatot és edzőtáborozási lehetőséget biztosítanak.

„A mai napig kilenc versenyzővel szerződtünk, de az olasz menedzsmenttel történt megállapodásunk értelmében a maximális, tizenhat plusz egy kerékpárossal fogjuk az ORA Hotels kontinentális csapatot működtetni. Kiváló pályaversenyzőnk, Lovassy Krisztián az első százban található az omnium számban a világranglistán, így ő lesz a plusz egy kerekes, akit létszámon felüliként versenyeztethetünk, nyolcra emelve a hazai létszámot. A hatodik magyarral tulajdonképpen szóban megegyeztünk, csak a szerződés aláírása van hátra. A fennmaradó két hely betöltésére további öt kerekessel egyeztetünk. Olasz részről sokszoros a túljelentkezés, valószínűleg a már hazánkban ismert Rizza, Carletti, Proch hármas lesz a befutó, míg az argentin Richeze, Girót is megjárt fívére, Mauro Abel mellé még egy szlovén vagy ukrán bringás érkezhet" – tájékoztat Stubán Ferenc.  

Jelenleg a versenyzők egyéni edzésterv alapján készülnek, majd január közepétől különböző helyszíneken edzőtáboroznak az ORA Hotels szállodáinak segítségével és a már jól ismert Porto Sant'Elpidio-i üdülőközpontban.

„Legfontosabb célkitűzésünk az olimpiai kvótaszerzés, ami az elit férfiak esetében – a Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) ide vonatkozó szabályzata értelmében – csak a jövő esztendőben lehetséges. Egészen március végéig együtt dolgozunk az edzőtáborban, annak ellenére, hogy már februártól versenyzünk az Europe-Tour  versenysorozat egyes és kettes kategóriájú egy- és többnapos versenyein. Számíthatunk a Magyar Olimpiai Bizottság segítségére, és magunk mellett tudhatjuk korábbi főszponzorunk, Pisók István úr támogatását is. Bevallom, jól jönne még egy magyar támogató, ez ügyben tárgyalásokat folytatunk néhány céggel" – tette hozzá a sportigazgató.

Legfrissebb hírek

Kovács Zoltán: Nem kell senkinek semmit bizonyítanom

Labdarúgó NB I
28 perce

Kölcsönadta védekező középpályását a DVTK

Labdarúgó NB I
46 perce

Kassai Viktor: Nem a megállók voltak szépek, hanem az út

Minden más foci
1 órája

A Fehérvár bejelentette Bobál Gergely szerződtetését

Labdarúgó NB II
1 órája

Gyulai Miklós: Új cél, hogy a legjobb tíz közé kerüljön a magyar atlétika

Atlétika
1 órája

Öttusa: Gulyás Michelle megsérült, nem indul a hétvégi világkupadöntőn

Egyéb egyéni
1 órája

Súlyosan megsérült Farkas Johanna kézilabdázó válla

Kézilabda
2 órája

Nyíregyháza: a szlovén csatárnak új klubot keres a menedzsmentje, nem utazott el a csapattal – NS-infó

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik