Ligue 1: nem tudta legyőzni a Nice-t a PSG

Cs. B.Cs. B.
2021.12.01. 23:00
Simán legyőzte az Angers-t a Monaco (Fotó: AFP)
A Paris-Saint Germain nem tudta felülmúlni a Nice-t (0–0), míg a Monaco idegenben győzte le 3–1-re az Angers-t a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójában.

PSG–NICE 0–0

Bárhogyan is próbálta megszerezni a vezetést a PSG az eddig nagyszerű idényt produkáló Nice ellen, valahogy az nem akart összejönni. A góltalanság okozója Walter Benítez kapus volt, aki több alkalommal is nagyszerűen védte sztárcsapat lövéseit. Ugyan a mágikus támadótrió Neymar legutóbbi fordulóban összeszedett súlyos sérülése miatt nem állhatott össze, az Mbappé, Di María és az immár hétszeres aranylabdás Messi alkotta hármast is elfogadnák a világ bármelyik csapatában.

Nemhogy a vezetés megszerzése nem jött össze a párizsiaknak, az 59. percben majdnem hátrányba kerültek, ám Dollberg közelről leadott fejese a lécen csattant.

Hiába nyomtak ezután is a fővárosiak, egyszerűen nem tudtak gólt szerezni, a 0–0-s döntetlennek egyértelműen a nizzaiak örülhettek jobban.

LYON–REIMS 1–2

Ki gondolta volna korábban, hogy 2021-ben a volt Bayern-sztárvédő, Jérome Boateng asszisztjával – amit Karl Toko Ekambi váltott gólra – egyenlít a Lyon hazai pályán a Reims ellen.

Azt még kevesebben gondolhatták előzetesen, hogy a Lyon végül vereséget szenved a Reims-től. Ehhez hozzátehetett, hogy a csapat zárt kapuk előtt volt kénytelen megvívni a mérkőzést, mivel az Olympique Marseille elleni bajnokiján az egyik szurkolója megdobta egy üdítős palackkal a vendég OM csapatkapitányát, Dimitri Payetet.

NANTES–MARSEILLE 0–1

Önmagában nem akkora meglepetés, hogy a Marseille csak 1–0-ra múlja felül a középmezőnyben tengődő Nantes-ot. Az már annál inkább, hogy az OM már az első félidőben emberelőnyben volt, s úgy sikerült ezt összehozni. Mentségükre szóljon, hogy próbálkoztak szép számmal (15 lövés) a marseille-iek, azonban a második találat csak nem jött össze

RENNES–LILLE 1–2

Talán az est meglepetését szolgáltatta a címvédő Lille azzal – amely a jelenlegi kiírásban eddig nem teljesít bajnokhoz méltóan, a találkozó előtt mindössze a 13. helyet foglalta el –, hogy 2–1-re legyőzte a kiváló formában lévő Rennes-t. A LOSC az első félidőben már két góllal vezetett, s hiába nyomtak a hazaiak, túl későn jött a szépítés – olyan frusztrálttá vált Bruno Genesio vezetőedző ezt látva, hogy kiállítatta magát.

ANGERS–MONACO 1–3

Tudták a Monaco játékosai, hogy nem lesz egyszerű dolguk, ha be akarják gyűjteni a három pontot a meccs előtt a tabella 6. helyén álló Angers otthonában. Ehhez képest viszonylag korán, már a 25. percben megszerezte a vezetést az idei nyári átigazolási időszakban igazolt, első Ligue 1 találatát jegyző Myron Boadu. Fontos kiemelni a gólban Kevin Volland szerepét is, aki nagyszerű mozdulattal tálalt a 20 éves holland elé. Felmerült, hogy egy szabálytalanság előzte meg a találatot, azonban a VAR-szobában is úgy ítélték meg, hogy nem történt kivetni való.

A szupertehetség Sofiane Diopnak gólpasszt adott a német támadó, így az első félidőben már 2–0 volt az állás. A hazaiak egy öngóllal ugyan szépítettek a második játékrészben, de Axel Disasi találatával megpecsételte a sorsukat.

STRASBOURG–BORDEAUX 5–2

A Bordeaux hiába szerezte meg a vezetést már a 7. percben, a Strasbourg végül 5–2-re felülmúlta.

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ
Angers–Monaco 1–3
(Nübel 55. – öngól, ill. Boadu 25., S. Diop 45., Disasi 73.)
Brest–St.-Étienne 1–0 (Faivre 64 – 11-esből)
Metz–Montpellier 1–3 (De Préville 70., ill. Savanier 36., Mavididi 45+1., Wahi 48.)
Strasbourg–Bordeaux 5–2 (Thomasson 22., Gameiro 43. – 11-esből, Ajorque 45+1, 65., Liénard 48., ill. Hvang Ui Dzso 7., Elis 57.)
Troyes–Lorient 2–0 (Ripart 7., Kouamé 34.)
Clermont–Lens 2–2 (Magnin 41., M. Bayo 65., ill. Gastien 12. – öngól, Fofana 47.)
Lyon–Reims 1–2 (Toko Ekambi 66., ill. Faes 56., Ekitike 90+4.)
Nantes–Olympique Marseille 0–1 (Gerson 30.)