Ligue 1: a Marseille a Troyes legyőzésével feljött a 2. helyre

M. B.M. B.
2023.04.16. 22:52
Cengiz Ünder jegyezte az OM második találatát (Fotó: Getty Images)
Az Olympique Marseille könnyed győzelmet aratott hazai pályán a Troyes fölött a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának záró mérkőzésén.

Már a második percben eldőlt, hogy a Troyes-nak nem lesz keresnivalója Marseille-ben. A hazai csapat letámadása nagyon nagyon megzavarta a vendégek bal oldali középhátvédjét, Salmier-t, akinek a felszabadítás sem sikerült – az ebből születő kaotikus OM-akció végén Vitinha talált be a vendégkapuba. 1–0

Öt perccel a szünet előtt megduplázta előnyét Igor Tudor együttese. Ezúttal Agoumé adta el könnyelműen a labdát, az azt megszerző Rongier kiugratta Cengiz Ündert, aki higgadtan helyezett a hosszú sarokba. 2–0

A második félidő derekán a harmadik marseille-i gól is megszületett: szöglet után Kolasinac fejese még kijött a kapufáról, de a kipattanót Vitinha a hálóba pofozta. 3–0

A meccs hajrájában visszaállt a hazai csapat, és ezt kihasználta a Troyes, amely Mama Baldé révén a becsületgólt megszerezte. 3–1

A hazaiak 26 alkalommal vették célba a kaput, ebből hat lövés el is találta – szemben a Troyes két kísérletével. A Marseille teljesen megérdemelten zsebelte be a három pontot, így a PSG otthonában elbukó Lens-t megelőzve feljött a második helyre, hátránya nyolc pont a fővárosi együttes mögött. Ezzel szemben az újabb zakót elkönyvelő Troyes hátránya már 10 pont a bennmaradó helyen álló Brest, Nantes kettős mögött.

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ
Olympique Marseille–Troyes 3–1
(Vitinha 2., 64., Ünder 40., ill. Mama Baldé 90+1.)

Korábban
Monaco–Lorient 3–1
(Diatta 14., Golovin 27., Volland 55., ill. Koné 86. – 11-esből)
Lille–Montpellier 2–1
(J. David 70., Cabella 72., ill. Sylla 24.)
Auxerre–Nantes 2–1
(Jubal 5. – 11-esből, Da Costa 43., ill. Mosztafa Mohamed 55.)
Brest–Nice 1–0 (Le Douaron 12.)
Clermont–Angers 2–1 (Kyei 33. – 11-esből, Cham 39. – 11-esből, ill. Hunou 28.)
Kiállítva: Borges (Clermont) 45+1., Seidu (Clermont) 90+6.
Strasbourg–Ajaccio 3–1 (Gameiro 26. – 11-esből, H. Diarra 71., Szuzuki 89., ill. Barreto 76.)