Vb 2022: beraktuk a magyar válogatottat, és leszimuláltuk úgy a vb-t

K. D.K. D.
2022.12.12. 12:12
Mivel Katar finoman szólva sem teljesített jól a 2022-es labdarúgó-világbajnokságon, gondoltuk, megnézzük a FIFA 23 segítségével, hogy a házigazda helyén mire menne a magyar válogatott. Mutatjuk a végeredményt!

A mieink ugyanazokat a csoportmeccseket játszották le, mint Katar a 2022-es világbajnokságon, azaz a magyar válogatott Ecuador ellen kezdte a sorozatot.

A valóságban Katar a nyitó meccsen sima, kétgólos vereséget szenvedett Enner Valencia duplájának köszönhetően.

A mieink ennél viszont már most jobban teljesítettek, ugyanis 1–1-es döntetlenre futotta tőlük Ecuador ellen, miután Sallói Dániel már a 10. percben betalált, és csak a második félidő elején jött az egyenlítés.

Ecuador ellen: döntetlen (Fotó: NSO)

A második meccsen Szenegál jött, Katar 3–1-es vereséget szenvedett tőle, a magyar válogatott pedig itt is lekörözte a házigazdát, ráadásul nem is akárhogy!

A mieink 2–1-re legyőzték Szenegált, ráadásul úgy, hogy a FIFA-nál itt elfelejtették, hogy Sadio Mané sérült a világbajnokságon, így a szenegáliak legnagyobb sztárja ott volt ellenünk a virtuális pályán, sőt, gólt is szerzett.

A hősünk egyébként megint Sallói volt, aki a harmadik gólját is megszerezte a vb-n a Szenegál elleni duplával.

Szenegál ellen: győzelem (Fotó: NSO)

A legnehezebb feladat a végére maradt: a Katart 2–0-ra legyőző Hollandia. A mieink ezúttal is szépen helytálltak: a vége 3–2 lett.

Hollandia ellen: vereség (Fotó: NSO)

Ez azt jelentette, hogy a magyar válogatott továbbjut a csoportjából, abban ugyanis óriási meglepetésre Szenegál lett a csoportelső, Hollandia pedig egyetlen győzelemmel és két vereséggel simán kiesett a négyes utolsó helyén.

Vb-nyolcaddöntőbe jutott a szimuláció alapján a magyar válogatott (Fotó: NSO)

Az igazi csavar azonban csak ezután jött!

A nyolcaddöntőben ugyanis Anglia várt a mieinkre, és ahogy azt lassan már kezdjük megszokni, megint legyőztük a háromoroszlánosokat, most hosszabbítás után, mégpedig Szoboszlai Dominik 116. percben szerzett góljával!

Anglia ellen a vb-nyolcaddöntőben: hosszabbításos győzelem (Fotó: NSO)

Ez pedig azt jelentette, vb-negyeddöntős Magyarország!

A legjobb nyolc között viszont már elfogyott a szerencsénk, jött ugyanis Franciaország, és a címvédő nem kegyelmezett.

Igaz, a mieink így is elképesztően jó meccset játszottak, és egy teljesen vállalható, 4–2-es vereséggel búcsúztak a 2022-es virtuális világbajnokságtól.

Franciaország ellen a vb-negyeddöntőben: hatgólos meccsen vereség (Fotó: NSO)

Karácsonyra pedig csak annyit kérünk, hogy a 2026-os világbajnokságon már ne csak a FIFA-ban láthassuk a magyar válogatottat! És valami hasonló eredményt a valóságban is aláírnánk…