Eb 2020: előkerült a svájci szurkoló, aki az internet sztárja lett

2021.06.29. 16:45
A szurkoló, akiből pillanatok alatt sztár lett (Fotó: Twitter)
Mint ismert, a 3–3-as döntetlen után Svájc tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte Franciaországot a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Az egyik svájci szurkolóból mémet csinált az internet, miután egy perc alatt óriásit változott. A Blick kiderítette, ki is a fanatikus drukker.

A mérkőzés rendes játékidejének utolsó pillanataiban a kamerák lencsevégre kaptak egy svájci szurkolót, aki egy perc leforgása alatt teljesen átalakult.

Az első kép 89:25 percnél készült, a második pedig 90:58-nál – utóbbit természetesen nem sokkal az egyenlítő gól után örökítették meg.

A német lap megtalálta a svájci szurkolót, nevezetesen Luca Loutenbachot, aki maga is meglepődött, hogy ekkora népszerűségnek örvendhet az interneten.

„Nem tudom felfogni, mi is történik körülöttem. Azt hiszem, aki ismert, írt ma nekem egy üzenetet” – mondta a 28 éves drukker, aki próbál az összes Svájc-meccsen ott lenni.

„Mindent megteszek annak érdekében, hogy ne hagyjak ki egyetlen mérkőzést sem. Azonban szinte lehetetlen volt megoldanom, hogy Bakiból elmenjek Rómába, majd vissza” – folytatta a szurkoló, aki szinte elnézést kért, amiért nem volt ott az olaszok elleni találkozón.

„Nem félek kimondani, hogy ez a svájci labdarúgás történetének legszebb napja. A csúcspontja a szövetség, Petkovic és a csapat munkájának” – tette hozzá Loutenbach.

A szurkolót amúgy nem igazán foglalkoztatja a jelenlegi hírneve – tudja, hogy ez nem tart sokáig. Inkább a torna következő meccsére fókuszál, éppen úgy, mint Granit Xhakáék.

EURÓPA-BAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ
FRANCIAORSZÁG–SVÁJC 3–3 (0–1, 3–3, 3–3) – 11-esekkel 4–5
Bukarest, Nemzeti Aréna, 22 642 néző. Vezette: Rapallini (argentin)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Varane, Lenglet (Coman, a szünetben; Thuram, 112.), Kimpembe – Pavard, Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann (M. Sissoko, 88.) – Benzema (Giroud, 94.), Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
SVÁJC: Sommer – Elvedi, Akanji, R. Rodríguez (Mehmedi, 87.) – Widmer (Mbabu, 73.), Freuler, G. Xhaka, Zuber (Fassnacht, 79.) – Shaqiri (Gavranovic, 73.) – Seferovic (Schär, 97.), Embolo (R. Vargas, 79.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Gólszerző: Benzema (57., 59.), Pogba (75.), ill. Seferovic (15., 81.), Gavranovic (90.)

SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!