Jött a biztonsági autó és Ricciardo, Red Bull-győzelem Kínában

2018.04.15. 07:29
Ricciardo közel egy év után örülhetett újra győzelemnek (Fotó: AFP)
Bár a Kínai Nagydíj versenye kezdetben kevesebb izgalmat hozott, az utolsó bő 20 kör alatt bőven volt miért izgulnunk. Miután a két Toro Rosso ütközése miatt pályára küldték a biztonsági autót, Daniel Ricciardo került lendületbe, és négy előzés után az élre is állt. Valtteri Bottas lett a 2., míg Kimi Räikkönen a 3. helyen ért célba. Max Verstappen megforgatta Sebastian Vettelt, aki így csak a 8. helyen végzett, míg vb-ellenfele, Lewis Hamilton az 5. helyen ért célba. Verstappen büntetése miatt viszont a 4. helyért járó 12 pontot kapja meg, így 9 egységre csökkentette a hátrányát az összetettben.

Az élről induló Sebastian Vettel jól kapta el a rajtot, és megőrizte az első helyet, mögötte azonban bőven történt változás a sorrendben. Az ötödik helyről rajtoló Max Verstappen két pozíciót is javított – először Lewis Hamiltont, majd Kimi Räikkönent utasította maga mögé. A finn mellett honfitársa, Valtteri Bottas is elment, így rögtön két helyet rontott az első körben.

Brendon Hartley kezdte meg a kerékcserék sorozatát a 11. körben, az viszont, ami 10 körrel később történt a bokszkiállások után, nagyobb jelentőségű volt – vagyis akkor még úgy tűnt. Miután ugyanis teljesítette a kerékcserét Bottas, az élen álló Vettel is jött friss abroncsokért, azonban az egykörös differencia elég volt a Mercedesnek ahhoz, hogy Bottas átugorja Vettelt. Ők ketten később Räikkönent is maguk mögé utasították – ennek azonban nem volt nagy jelentősége, ugyanis a finn csak azért állt az élen, mert még nem járt a bokszban. Ezzel egy ideig Bottas vezette a versenyt.

Május 27., 15.10: Monacói Nagydíj

A két Toro Rosso okozott némi izgalmat, majd biztonsági autós fázist a 31. körben. Pierre Gasly próbálta megelőzni Brendon Hartleyt, ám a francia szerint csapattársa „rázárta az ajtót". A versenybírák viszont Gaslyt találták hibásnak az ütközésért, így 10 másodperces időbüntetéssel sújtották a franciát. A versenyt mellesleg mindkét pilóta folytatni tudta – egészen addig, míg néhány körrel a vége előtt Hartley ki nem állt –, de annyi törmelék került a pályára, hogy a takarítás időtartamára a pályára kellett küldeni a safety cart.

Ez pedig mindent megváltoztatott. Ricciardo lendületbe került, és az újraindítás után megelőzte Räikkönent. Ám ez csak a kezdet volt, ugyanis utána Hamiltont, Vettelt és Bottast is maga mögé utasította. Az utolsó előzés pedig azt jelentette, hogy átvette a vezetést.

Verstappen a másik Red Bull-lal is belelendült: a holland meg is előzte Hamiltont, ám amikor Vettellel próbálta megtenni ugyanezt, hibázott, és megforgatta a vb-összetettet vezető németet. Vettel így visszaesett a 7. helyre, később pedig Alonso is megelőzte a sérült vörös autót. Ezzel Vettel csak 8. lett, amiért mindössze 4 pont jár. Verstappent 10 másodperces időbüntetéssel sújtották a versenybírák a manőverért.

Formula 1 on Twitter

Räikkönen a végén még megpróbálta elkapni Bottast. Ez a csata a 2. helyért ment, ám az izgalmas rész, azaz egy nagyobb kísérlet az előzésre elmaradt a finn csatából, így Räikkönennek meg kellett elégednie a dobogó legalsó fokával.

Ricciardo azután sem ingott meg, hogy az élre állt, és gond nélkül hajtott addig, míg meg nem látta a kockás zászlót. Bár Verstappen a 4. helyen ért célba, büntetése miatt hátrasorolták a 7. helyre. Hamilton örökölte így meg a 4. pozíciót, mely azt jelenti, hogy 8 ponttal csökkentette a hátrányát Vettellel szemben az összetettben. Így a német már csak 9 egységgel előzi meg Hamiltont a világbajnoki címért folytatott csatában.

A Formula–1-es szezon két hét múlva folytatódik Bakiban, az Azerbajdzsáni Nagydíjjal.