BÖRZÖLI BERNADETT 2020.09.13 12:50 Frissítve: 2020.09.13 12:58

F3: a Renault junior versenyzője nyerte meg a bajnoki címet

A Formula–3 mezőnye számára Mugellóban volt az idény utolsó két versenye, amelyek végén Oscar Piastrié lett a bajnoki trófea.

Oscar Piastri a Formula Renault Európa-kupa regnáló bajnokaként csatlakozott az F3-as mezőnyhöz 2020-ban. Az ausztrál versenyző ekkor már a Renault juniorprogramjának tagja volt, a menedzseri feladatait pedig a korábbi nyolcszoros F1-es futamgyőztes pilóta, Mark Webber cége látta el. Piastri mellesleg annak a Prema-istállónak a versenyzőjeként aratta a diadalát, amelynél az F3-ban és más sorozatokban olyan pilóták fordultak meg, mint Charles Leclerc, Pierre Gasly vagy Mick Schumacher.

Piastri egyébként a bajnoki tabella éléről várta a szezonzáró fordulókat, ám a mugellói első versenyen csak a 11. helyen végzett, így nem sikerült pontot szereznie. Az izgalmakkal teli záró futamon is csak a hetedik pozícióban látta meg a kockás zászlót, ez azonban elég volt számára ahhoz, hogy a pontok terén maga mögött tartsa bajnoki riválisait, Logan Sargeantöt és Théo Pourchaire-t.

2021.01.26 17:04:18

F1 H. Á.

A vb állása, bemutatók, tesztidőpontok, versenynaptár, büntetőpontok, a világbajnokok listája.

2021.01.22 17:47:46

F1 KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az Alfa Romeo kötelékébe tartozó Bereznay Dániellel karrierjéről, no meg Hamiltonról, Räikkönenről és Mick Schumacherről is beszélgettünk.

2021.01.18 07:05:48

F1 ZSOLDOS BARNA

Bár nyernie nem sikerült, talán emlékezetesebb marad a története, mint sok futamgyőztesé.

2021.01.11 19:50:58

Michael Schumacher utódját látták benne, ám Vettel és a Ferrari kapcsolata katasztrofális véget ért.

2020.12.27 09:28:00

Rekordok, furcsaságok, megvalósult álmok, nagy győzelmek és főleg egy csodás megmenekülés története.