F1: „Jó formában vagyok, eljött az idő a tárgyalásokra”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.09.29. 14:44
Bár Lewis Hamilton rendelkezik szerződéssel a következő szezonra, rövidesen meghosszabbíthatja azt jelenlegi csapatával, a Mercedesszel. A brit szerint a mostani formája miatt jó helyzetben van, ám nem szeretné a Formula–1 utáni életének kezdetét túlságosan kitolni.

Lewis Hamilton nem éppen a többi F1-es versenyzőhöz hasonló életet él, és komoly tervei vannak a visszavonulását követő évekre is. A háromszoros világbajnok nemrégiben elmondta, hogy már a tavalyi szezon során is megfordult a fejében, hogy hamarosan elhagyja a sportágat, ám a Sebastian Vettellel való csaták utólag rávilágítottak arra, hogy még mindig nagyon élvezi a versenyzést.Lewis Hamilton nem éppen a többi F1-es versenyzőhöz hasonló életet él, és komoly tervei vannak a visszavonulását követő évekre is. A háromszoros világbajnok nemrégiben elmondta, hogy már a tavalyi szezon során is megfordult a fejében, hogy hamarosan elhagyja a sportágat, ám a Sebastian Vettellel való csaták utólag rávilágítottak arra, hogy még mindig nagyon élvezi a versenyzést.

„Nagyobb örömömet lelem a versenyzésben, mint korábban bármikor, azonban a jövőmre is gondolnom kell. Minél később hagyom el a sportágat, annál később kezdődhet el az azt követő életem. Ezért most mindent mérlegelek” – utalt Hamilton arra, hogy hamarosan komoly döntést kell meghoznia.

A világbajnokság összetett éllovasa tudja, hogy jó tárgyalási pozícióban van kiemelkedő teljesítménye és sikerei miatt, így az egyeztetéseket már meg is kezdené a Mercedesszel, de a döntés meghozatala még várhat.

„Valamikor a közeljövőben döntök – mondta a brit pilóta. – Viszont úgy gondolom, hogy mivel jó formában vagyok, eljött az idő a tárgyalásokra. Mindig akkor akarsz elkezdeni egyeztetni a jövődről, amikor győzelmeket aratsz és vezeted a bajnoki összetettet.”

Hamilton szerződése a 2018-as szezon végén jár le, a szakértők szerint további három évre hosszabbíthat a Mercedesszel, így leghamarabb 2021-re prognosztizálják a visszavonulását.

Legfrissebb hírek

A Cadillac tesztfestést mutatott be – képek

F1
9 órája

Jack Doohan távozik az Alpine kötelékéből – hivatalos

F1
16 órája

Női kézi: hosszabbított világbajnok szélsőjével a Győr – hivatalos

Kézilabda
2026.01.12. 09:13

Az Audi bejáratta a 2026-os autóját; teljessé vált az F1-es menetrend

F1
2026.01.10. 12:31

Lando Norris-sorozat, 2. rész: valóra vált F1-es álom, elszalasztott győzelmek

Képes Sport
2026.01.07. 08:34

Pérez szerint Verstappen csapattársának lenni a legrosszabb dolog az F1-ben

F1
2026.01.06. 10:42

A Mercedes és a Williams ismertette az autóbemutatója dátumát; a Cadillac bejelentést tett

F1
2026.01.06. 09:35

Női kézi: hosszabbított világbajnok jobbszélsőjével az FTC – hivatalos

Kézilabda
2026.01.02. 16:22
Ezek is érdekelhetik