F1: Nem kötelező a csapatoknak Bahreinbe jönniük - Ecclestone

Vágólapra másolva!
2012.04.10. 11:21
Címkék
A Formula–1 mindenható ura, Bernie Ecclestone elismerte, nem kényszerítheti a csapatokat, hogy részt vegyenek a jövő hét végén esedékes Bahreini Nagydíjon, ha nem utaznak szívesen az országba.

Hétfőn az egyik, nevének elhallgatását kérő csapatfőnök elmondta, nem éreznék magukat biztonságban, és remélik, hogy a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) lefújja a versenyt.

Egy másik, szintén anonim csapattag a következőképpen nyilatkozott a brit Daily Telegraphnak: „Tudom, hogy mindig ezt hajtogatjuk, de tény, hogy az FIA rendelkezik velünk, mivel ő a reklámjogok tulajdonosa és a verseny rendezője is egyben. Természetesen a jó döntést fogja meghozni, mivel semmilyen politikai és pénzügyi okból sem kockáztatható a Formula–1 tagjainak biztonsága.″

Bernie Ecclestone elmondta, természetesen a csapatoknak joguk van meghozni a saját döntésüket a részvétellel kapcsolatban.

„Ha a csapatok nem akarnak Bahreinbe jönni, mi nem kényszeríthetjük őket" – nyilatkozta a Timesnak, annak ellenére, hogy a csapatoknak kötelességük lenne elutazniuk az F1-es alapszerződés miatt.

John Yates, a Metropolitan Police korábbi megbízott asszisztense, aki tanácsadóként tevékenykedik Bahrein biztonsági szolgálatánál, kijelentette, hogy Bahrein 95 százaléka biztonságos. Ugyanakkor a Times azt is megírta, hogy a csapatok a Kínai Nagydíj utáni napokban nemcsak az arab ország felé szóló repülőjegyeket vásárolták meg, Európába is foglaltak arra az esetre, ha lefújják az idény negyedik futamát.

Legfrissebb hírek

Civilben állatorvos a darts-vb-re szenzációs győzelemmel berobbanó kenyai, aki korábban még Afrikán kívül sem járt

Egyéb egyéni
2 perce

Petrahn Barbara bekerült a Nemzetközi Atlétikai Szövetség edzői bizottságába

Atlétika
37 perce

Hét magyar, többek között Kós Hubert is jelölt az európai vizes szövetség év legjobbjainak listáján

Úszás
1 órája

Női kézilabda NB I: lengyel válogatott átlövőt igazolt a Debrecen – hivatalos

Kézilabda
1 órája

Kenyai szenzáció a darts-vb-n, Munyua legyőzte De Deckert!

Egyéb egyéni
1 órája

Dudin Gleb az idei magyar sakkbajnok, a nőknél Lázárné Vajda Szidónia nyert

Egyéb egyéni
2 órája

Az év góljának választották Molnár Rajmund ollózását

Légiósok
2 órája

Alpesisí-vk: ötvenedik győzelmét aratta Odermatt

Téli sportok
3 órája
Ezek is érdekelhetik