Az autók súlyelosztását ugyan a szabályokban rögzítették erre az évre, mégsem mindegy, az autó mely pontján mekkora tömegű alkatrészek foglalnak helyet. A Red Bull egyelőre megspórolta a nehéz, a fékezésekkor gyorsan újratölthető akkumulátorokat, helyettük a rajt előtt más módon feltöltött, sokkal könnyebb akkumulátorokat helyeztek az autóikba, amelyet csak egyszer, a futam rajtjánál alkalmaznak.
Így elkerülhetik, hogy az indulásnál pályától függően 7-15 méteres hátrányt szenvedjenek el az első kanyarig, viszont a továbbiakban (előzéseknél, illetve védekezéskor) nem használhatják a rendszert.
Az időmérőt követően Vettel és a 3. rajtkockát megszerző Mark Webber is megerősítette, hogy nem használták a KERS-t. Az ausztrál az okokat firtató kérdésre így felelt: „Ez az információ jobb, ha a csapaton belül marad."