Reuters
Michael Schumacher (jobbra) Kimi Räikkönent ölelgeti Monzában, az Olasz Nagydíj után. Vajon képes-e kezelni a fiatal finn a német visszavonulása után kialakuló helyzetet
Reuters
Michael Schumacher (jobbra) Kimi Räikkönent ölelgeti Monzában, az Olasz Nagydíj után. Vajon képes-e kezelni a fiatal finn a német visszavonulása után kialakuló helyzetet
A Focus című német magazinnál vezetett saját rovatában Lauda figyelmeztette Kimi Räikkönent, hogy ha az olasz sajtó bármilyen botrányt talál a magánéletében, akkor azt felnagyítja.
"A Ferrarinak újjá kell majd építenie saját magát – írta az egykori osztrák pilóta a Schumacher utáni éráról. – A kérdés az, hogyy ez sikerül-e ugyanúgy, ahogyan Michaellel sikerült nekik, vagy pedig eluralkodik a szokásos olasz káosz. Kiminek vigyáznia kell, nehogy Schumacher után az egész a darabjaira essen szét."
"Ez bizony megtörténhet – folytatja eszmefuttatását Lauda –, annál is inkább, mivel bizonyos: Räikkönen gyorsan tud autót vezetni, de ezen kívül semmit nem képes csinálni. Ezért a Ferrarinak alá kell tennie egy komplett autót."
"A McLarennél ez működött, de a wokingiak korántsem olyan érzelmesek, mint kollégáik a Ferrarinál. Összehasonlításul: az olaszoknak szükségük van az érzelmekre is, és ebből a szempontból Schumacher ideális pilótájuk volt. Ő képes volt az egész rendszert működtetni. Nem úgy látom, hogy Kimi képes ugyanerre."
A Ferrarival 1975-ben és 1977-ben két világbajnoki címet szerző Laudának kétségei vannak, hogy Räikkönen karaktere alkalmas-e arra, hogy az olasz sajtóban megfelelő módon kezeljék a személyiségét.
"Michael képes volt tizenegy éven keresztül a kezében tartani a dolgokat, és távol tartotta a médiát a magánéletétől – vélekedett. – Erre Räikkönennek is képesnek kell lennie."
Lauda ezt követően olyan dolgokról kezdett beszélni, amelyek Räikkönennel kapcsolatban közismertek, mégis ritkán kerülnek említésre. Nevezetesen: a Jégember bizony nem veti meg az italt, és alkalomadtán bizony hajlamos nagyon berúgni. (
Kattintson ide az egyik ilyen eset megtekintéséhez!)
"Olaszország érzelmileg egy emberként a Ferrari mögött áll. Ha azonban a csapat nem nyer – mint ahogyan ez előfordult Schumacher idejében is –, és mondjuk Kimit azon érik, hogy lerészegedik, akkor a hatás tízszer inkább negatív lehet, mint bárhol másutt a világon."
"Az olaszok természetüknél fogva mentségeket keresnek mindig, mert szeretnék elkerülni, hogy önmagukat bűnösnek találják. És éppen ez az, amiért Kimi nagyon nagy kockázatot vállal: egy sör már túl sok, és mindenét ő lesz a bűnbak, akkor is, ha egyébként ártatlan. De hát próbálja majd ezt megmagyarázni az olasz szurkolóknak…" – zárta gondolatait Niki Lauda.