
Vajon 2006-ban is Alonso (balra) és Räikkönen között dől el a világbajnoki cím sorsa?

Vajon 2006-ban is Alonso (balra) és Räikkönen között dől el a világbajnoki cím sorsa?
Eleinte sok kritikával illette az új McLaren-Mercedest – főként annak a motorját – Kimi Räikkönen, a 2005-ös Formula–1-es világbajnoki sorozat ezüstérmese, a legutóbbi héten azonban már többször is kijelentette: mind a sebességet, mind a megbízhatóságot nézve sokat fejlődött az autó.
„Úgy érzem, az utóbbi néhány héten nagyot léptünk előre, és továbbra is folyamatosan fejlesztjük a kocsit, hogy olyan gyors és megbízható legyen, amilyennek lennie kell” – mondta a 26 éves finn versenyző.
„Barcelonában elég sokat és hosszan teszteltünk, de még koránt sincs vége, továbbra is keményen kell dolgoznunk, mert még sok munka vár ránk.”
A 2005-ös év világbajnoka, Fernando Alonso még Räikkönennél is elégedettebb az új Renault-val. A spanyol pilóta Barcelonában, a pénteki utolsó teszten a mezőny leggyorsabb embere volt, és az R26-os továbbra is gyorsnak és megbízhatónak tűnik.
„Nagyon fontos és gyümölcsöző héten vagyunk túl – nyilatkozta Alonso. – Jól felkészítettük az autót az első versenyre, és most már szeretném látni, mit tudunk nyújtani versenykörülmények között az ellenfelekkel szemben. Magabiztos vagyok, a kocsi nagyon jól működik, és a csapatban több a bizonyítási vágy, mint valaha.”