Evezés: ismét visszatér a kétszeres olimpiai bajnok Glover

2023.03.22. 17:11
Helen Glover ki szeretne jutni a párizsi olimpiára (Fotó: Getty Images)
Ismét visszatér Helen Glover, a britek kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok evezőse, aki szeretne kvótát szerezni a jövő évi, párizsi játékokra.

A 36 éves sportoló Heather Stanninggel a londoni és a riói ötkarikás játékokon is megnyerte a női kettesek versenyét, majd négy évre visszavonult. Glover 2021-ben visszatért, és háromgyermekes anyukaként kijutott Tokióba, ahol negyedik helyen ért célba.

A háromszoros Európa-bajnok azóta sem távolodott el a sportágtól, tavaly ezüstérmet nyert a strandevezős világbajnokságon, ezt követően pedig ismét elgondolkodott az olimpiai szereplésen.

„Van rá esély, hogy ott legyek Párizsban 38 évesen, és jobb legyek, mint valaha voltam” – mondta a brit klasszis, aki hazájából elsőként vett részt olimpián anyukaként sportágában.