Csupasport: Parti András felajánlotta vérplazmáját

T. N.T. N.
Vágólapra másolva!
2020.05.07. 19:09
Márciusban betegeskedett, de a koronavírustesztje negatív, így a hegyi kerékpáros továbbra is a tokiói játékokra készül, s elhessegeti a gondolatot, hogy akár 2022-re is tolódhat az olimpia.
– Átesett a betegségen?

– Noha volt olyan orgánum, amely betegként írt rólam, ez csak egy lehetőség, mert a tesztem negatív lett. Március közepén Törökországban versenyeztem, aztán egy-két napig beteg voltam. Már itthon és külföldön is beindult a járvány, és hazaérve nekem is bedurrant a torkom, köhögtem, majd' megőrültem, annyira fájt. Utána hívtam a körzeti orvost és a koronavírus információs vonalat is. Egy héttel később sikerült tesztet csináltatni, nyálkahártyából vettek mintát, negatív lett, ráadásul amikor elvégezték, addigra jól is voltam.

– Akkor nem is volt koronavírusos?
– A teszt szerint nem, de elképzelhetőnek tartom, hogy mégis, mindenesetre a plazmaadással vélhetően kiderül, hiszen vért is vizsgálnak. Egyébként amikor rosszul éreztem magam, egyszer volt harmincnyolc Celsius-fokos hőemelkedésem, és folyt az orrom, illetve utána majdnem egy hónapig gyengébbnek éreztem magam. Kezdetben az edzés negyedénél azt mondtam, nem bírom végigcsinálni, aztán fokozatosan jobban lettem. A tesztem negatív eredményt hozott, ám két hétre karantenizáltam magam, csak otthon edzettem, görgőztem.

A teljes interjút elolvashatja a csupasport.hu weboldalon.

 

Legfrissebb hírek

Óriási rekordot hozott a Budapest Maraton – „A futás valóban mindenkié”

Csupasport
2025.10.13. 10:54

Jó eredményeket ért el, de csalódásként élte meg az idényt

Csupasport
2025.10.11. 14:12

A Spartathlon-győztes Mórocza Andrea elárulta, ki a legnagyobb ellenfele

Csupasport
2025.10.09. 14:20

Hadi Attila: A Spartathlon olyan élményt nyújtott, amit sosem felejtek el

Csupasport
2025.10.08. 16:08

Budapest Maraton Fesztivál: közös futással ünnepelnek szervátültetettek és orvosaik

Csupasport
2025.10.03. 15:06

Húsz magyar futó teljesítette szintidőn belül a Spartathlont, amely magyar himnusszal ért véget

Csupasport
2025.09.28. 19:20

Maráz Zsuzsanna vágya meghallgatni a magyar himnuszt Spártában

Csupasport
2025.09.26. 08:52

Felépült a rabdomiolízisből, remek erőállapotban várja a Spartathlont 

Csupasport
2025.09.25. 08:25
Ezek is érdekelhetik