
Hugo Milner (Fotó: <a rel="noopener" href="https://www.triathlon.org/athletes/profile/hugo_milner" target="_blank">triathlon.org</a><em>)</em>
A múlt héten Mijazakiban a brit Hugo Milner bizonyította, ha valaki tehetséges, felnőttként, széles körű előképzettség nélkül is betörhet az elitbe.
A triatlonisták világkupa-sorozata korántsem olyan rangos, mint a világbajnoki sorozat, ettől függetlenül sok remek versenyző vesz részt rajta. Így volt ez a múlt szombaton a japán Mijazakiban, ahol a mieink közül Dévay Márk a kilencedik, Faldum Gábor a 16., Bicsák Bence a 28. helyen ért célba.
A győztes kiléte viszont mindenkit meglepett, az 1998-as születésű brit Hugo Milner úgy nyerte meg a viadalt, hogy mindössze két éve űzi a sportágat. Egyértelműen a futásban kerekedett a mezőny fölé, a 14. helyről jött előre, 29:33 perc alatt teljesítette a 10 kilométeres távot, rajta kívül csak egyvalaki tudott fél órán belül futni. Milner Japán előtt Dél-Koreában próbálkozott, ott csak az 52. helyen zárt.
Legfrissebb hírek

Útmutató a nemzetközi triatlonsorozatokhoz
Képes Sport
2026.04.25. 11:58

Filep Csaba: Nem kivenni, adni akarunk
Utánpótlássport
2026.04.24. 19:01

Triatlon: Szalai Fanni kilencedik lett Lanzarotéban
Egyéb egyéni
2026.03.15. 18:40
Ezek is érdekelhetik




