Evezés: újabb magyar bronz az U23-as világbajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2019.07.28. 19:12
A Preil Vivien, Gadányi Zoltána összeállítású magyar női normálsúlyú kétpárevezős egység bronzérmes lett a floridai Sarasotában rendezett U23-as evezős világbajnokságon.

A hazai szövetség közösségi oldalának tájékoztatása szerint a vasárnapi döntőben féltávig együtt haladt, utána azonban szétszakadozott a mezőny, az akkor harmadik helyen lévő magyarok viszont a célig megtartották pozíciójukat.

Kiemelték: a magyar csapat két bronzéremmel, valamint egy nyolcadik és egy 11. hellyel zárta az U23-as vb-t, amelyet így sikeresnek ítéltek.

Szombaton a Szabó Bence, Furkó Kálmán könnyűsúlyú kettes végzett a férfiaknál a harmadik helyen. Ezt megelőzően a magyar evezősök 2009-ben szereztek érmet U23-as vb-n, akkor Juhász Adrián és Simon Béla lett ezüstérmes.

Legfrissebb hírek

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
2026.06.22. 09:48

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után

Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb

Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Los Angeles 2028: mindkét evezős számban indulna Pétervári-Molnár Bendegúz

Egyéb egyéni
2026.04.21. 12:30

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45

Simon Béla a magyar evezősválogatott szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
2026.03.09. 17:16

Evezős ergométeres ob: Gadányi és Pétervári-Molnár nyert a normálsúlyúaknál

Egyéb egyéni
2026.02.21. 13:21
Ezek is érdekelhetik