Sidi Péter világbajnok lett összetettben

MTI MTIMTI MTI
2010.08.04. 13:23
Sidi az ezüstérem után aranyat szerzett a vb-n (Fotó: Czagány Balázs – archív)
Sidi Péter aranyérmet szerzett a férfi kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számában a müncheni sportlövő-világbajnokság szerdai versenynapján.

A komáromi lövő már az alapversenyt is az élen zárta 1178 körrel, a fináléban pedig 97.6 kört ért el, így 1275.6 körös teljesítménnyel lett világbajnok, 1.4 körrel megelőzve a második dél-koreai Han Dzsin Szeopot. A harmadik helyen a szerb Nemanja Miroszavljev (1273.3) végzett.

A magyar csapat tájékoztatása szerint a tízlövéses fináléban Sidi három kilencessel kezdett (9.5 kör, 9.9, 9.4), s ekkor az alap után is második dél-koreai riválisa átvette a vezetést. A folytatásban azonban egy nagyon jó sorozat következett: a negyedik, ötödik, hatodik és hetedik lövések során is erős tízeseket talált (10.5, 10.5, 10.4, 10.8) a magyar.

Három sorozattal a vége előtt így eldőlni látszott a verseny, mert Sidi előnye közel öt kör volt már Dzsin Szeoppal szemben. A nyolcadik lövés azonban nagyon rosszul sikerült a komáromiak kiválóságának, 7.8 kört ért el, ám a magyar tábornak nem kellett megijednie, mert a 9.6-os és 9.2-es körrel záró Sidi összességében biztosan nyerte meg a számot, amelynek mostantól világbajnoki és Európa-bajnoki címvédője is egyben.

A tavaly a világ legjobb férfi sportlövőjének megválasztott Sidi a müncheni világbajnokságon egyedüliként mindhárom olimpiai puskás számban fináléba jutott, szombaton légpuskában ezüstérmes lett, míg hétfőn a kisöbű sportpuska fekvő versenyében negyedik volt.

A 31 éves sportoló már szombati eredményével olimpiai kvótát szerzett.

SPORTLÖVŐ-VB
FÉRFIAK
KISÖBŰ SPORTPUSKA 3X40 LÖVÉSES ÖSSZETETT VERSENY
1. SIDI PÉTER 1275,6 kör (1178/97,6)
2. Han Dzsin Szeop (Koreai Köztársaság) 1274,2 (1176/98,2)
3. Nemanja Mirosavljev (Szerbia) 1273,3 (1174/99,3)
Jákó Csaba és Hári Péter a keddi selejtezőből nem jutott tovább a szerdai versenybe.