A Nemzeti Doppingellenes Koordinációs Testület (NDKT) a sportpolitikáért is felelős Önkormányzati Minisztérium (ÖM), a sportköztestületek, a Testnevelési Egyetem, a Sportszervezetek Országos Szövetsége, az Országos Sportegészségügyi Intézet, valamint a Sportegészségügyi Szakmai Kollégium képviselőiből áll.
Az ülésen elhangzottak szerint a sportért felelős Önkormányzati Minisztérium 2010. évi költségvetésében az állami doppingellenes feladatokra, így az állami költségvetés terhére történő doppingellenőrzésekre fordítható forrásokat a 2009-es szinten megőrzi.
Az NDKT a nemzeti doppingellenes szervezet, a Magyar Antidopping Csoport (Hungarian Anti-doping Group – HUNADO) beszámolója alapján értékelte a doppingellenes szervezetek 2009. évi feladatainak ellátását.
Mint arról a közvélemény az év elején értesült, az NDKT javaslata alapján az ÖM az idén – a rendelkezésre álló állami forrás terhére – összesen 900 doppingellenőrzés végrehajtását rendelte meg a HUNADO-tól, ez az összes hazai mintavétel csaknem 70 %-a. Az állami megrendelésre elvégzett doppingellenőrzések során összesen 8 sportoló esetében derült ki tiltott szer használata.
Az NDKT ajánlást fogadott el, amelyben felhívta a szövetségek figyelmét a doppingellenes feladataik végrehajtásáról történő beszámolási, valamint a sportolók tartózkodási helyének, az ún. whereaboutsinformációk közlésével kapcsolatos kötelezettségek teljesítésére.
Az NDKT ajánlásában külön felhívta a figyelmet a téli olimpiai és a paralimpiai játékokra, valamint az Ifjúsági Olimpiai Játékokra történő felkészüléssel összefüggő doppingellenes feladatok teljesítésére. Valamennyi doppingellenes szervezet esetében hangsúlyos feladat az oktatás és nevelés, valamint a kiskorúak doppingmentes felkészülésének elősegítése. Ezen utóbbi feladatok kapcsán a testület az állami források koncentrálását javasolja az ÖM-nek.