Fotó: Meggyesi Bálint
Horváth Viktornak a jövőben lőnie is kell futás közben?
Fotó: Meggyesi Bálint
Horváth Viktornak a jövőben lőnie is kell futás közben?
Az előterjesztők azzal érvelnek, hogy így többen nézik majd a viadalokat, és a tévéközvetítéseknek jót tesz az is, hogy egy-másfél órát megspórolnak a versenyidőből. A Közép-Amerikába utazó magyar küldöttség tagjai nem egészen osztják ezt a nézetet.
„Az idén több próbaversenyt is megtartottak már ezzel a lebonyolítással, de nem bizonyította a létjogosultságát. Úgy látjuk, hogy nem szabad támogatnunk a változtatást – mondta Pécsi Gábor, a magyar szövetség főtitkára. – Van rá esély viszont, hogy a javaslatot elfogadják, elsősorban az ázsiai országok vannak mellette. Azok, amelyek a mostani formában nem érnek el rendkívüli eredményeket. Nagy a nemzetközi összefogás ugyanakkor az eddigi szabályok mellett is.”
Pécsi Gábor szerint sok technikai problémát okozna a módosítás, új típusú lőtereket kellene például építeni, amelyek közelében futópálya is van.
Nálunk a mátrai biatlonpálya lenne alkalmas az új, négy számból álló öttusaverseny helyszínének, de ez azt jelentené, hogy a mieinknek oda kellene feljárniuk edzeni, ami nyilvánvaló képtelenség.
1993 a legutóbbi drasztikus szabályváltoztatás évszáma is: ekkortól sűrítik egy napba a világversenyeket. Mostantól viszont már öt tusáról sem beszélhetnénk.
Nem segíti a nagy öttusanemzetek, így a magyarok esélyeit, hogy Klaus Schormann, a nemzetközi szervezet német elnöke támogatja a két szám összevonását.
Pedig az újabb csonkítás inkább rontja, mintsem javítja a sportág olimpiai műsoron maradásának kilátásait, mivel megfosztja az öttusát hagyományától és méltóságától.