Az egymást követő üléseken a küldöttek elfogadták valamennyi beszámolót, amelyek meglehetős kiegyensúlyozottságot tükröztek. Az Európa-bajnokság évében az anyagi háttér szilárd – sőt, újabb támogatókkal folynak tárgyalások –, és a nagy esemény szervezésében sincsenek problémák, annak ellenére sem, hogy jelenleg nem kifejezetten ideális a helyzet a Margitszigeten.
Ruza József főtitkár (képünkön) rövid helyzetjelentést adott a Hajósban zajló munkálatokról, illetve a védekezésről – majd jelezte, hogy a közgyűlés végén a vállalkozókedvű küldöttekkel a sziget felé veszik az irányt, hogy segítsenek homokzsákokat tölteni-pakolni.
Az úszók összejövetelén az olimpiai bajnok Temes Judit feltette a kérdést, hogy van-e a szövetségnek doppingstratégiája – Ruza József válaszában elmondta: 2005 óta a szövetség honlapján olvasható a közgyűlés által elfogadott, részletesen kidolgozott doppingszabályzat, melyet a kajak-kenu-szövetséggel együttműködve alakítottak ki. A szabályzat betartásán pedig valamennyi szakbizottság és természetesen a szövetség vezérkara is folyamatosan őrködik.
Az "össz-közgyűlésen" Gyárfás Tamás jelezte, sikerült megállapodni a Nemzeti Sporthivatallal, hogy az eredetileg 50 milliósra kalkulált bérleti díjat ne kelljen kifizetni uszodáért az Európa-bajnokság ürügyén. Az elnök ugyanakkor kifejtette, hogy az állam hozzájárulásának a tízszeresét kell támogatásként behozni annak érdekében, hogy az Eb zökkenőmentesen bonyolódhasson le, továbbá úszóink megfelelően fel tudjanak készülni a nagy eseményre. Példaként említette, hogy az Eb-résztvevőknek biztosítandó ásványvíz-mennyiség értéke 15 millió forintra rúg, azaz fontos, hogy mind erre, mind az egyéb ellátási kötelezettségekre megfelelő partnert találjon a MÚSZ (üdítő fejlemény, hogy "vízügyben" már igen előrehaladottak a tárgyalások).
A közgyűlés végül felhatalmazta az elnökséget arra, hogy a most bemutatott tervek alapján április 19-i ülésen döntsön a szövetség logójának megváltoztatásáról.