Birkózó-vb: Szadulajev világbajnoki címmel tért vissza

Vágólapra másolva!
2024.10.31. 21:39
Az oroszok kétszeres olimpiai és ötszörös világbajnoka, Abdulrasid Szadulajev aranyéremmel tért vissza a nemzetközi mezőnybe a nem olimpiai súlycsoportok számára kiírt tiranai birkózó-világbajnokságon.

A „Tank” becenévvel ellátott orosz legutóbb a tavaly Belgrádban rendezett olimpiai kvalifikációs vb-n indulhatott a nemzetközi mezőnyben, idén vízumproblémák miatt nem versenyezhetett az Európa-bajnokságon, majd a kvalifikációs versenyeken és a párizsi ötkarikás játékokon sem vehetett részt. A tavalyi vb egyik legnagyobb meglepetése volt, amikor kikapott a bahreini színekben versenyző honfitársától, Ahmed Tazsudinovtól – aki Párizsban olimpiát nyert –, majd visszalépett a bronzcsatától, így ötödikként zárt. Közösségi oldala szerint nyaksérülést szenvedett, és ezt hazatérése után azonnal meg is operálták. Szadulajevnek ezúttal fogynia kellett ahhoz, hogy szőnyegre léphessen, mivel a 97 kiló nem szerepelt a tiranai programban, így 92-be mérlegelt.

Az orosz világklasszis az első körben 7:0-ra felülmúlta a szintén olimpiai bajnok David Taylort, ezt követően azeri, majd német birkózót, és a súlycsoportban kétszeres világbajnok iránit is legyőzte az utolsó másodpercekben, aztán a döntőben pontozással verte meg a grúz Miriani Majsuradzét. 

A további három súlycsoport vb-címét japán, kazah és grúz birkózó nyerte.

 

 

 

Legfrissebb hírek

Vitek Dárius elődöntős, Fritsch Róbert is az lehet a zágrábi vb-n

Birkózás
28 perce

Szabados a vigaszágon küzdhet tovább a bronzéremért; sorsoltak kötöttfogásban

Birkózás
21 órája

Szabó 9 másodperc alatt csúnyán megsérült, hordágyon vitték le; Szabados a vigaszágra vár

Birkózás
Tegnap, 12:19

Dollák Tamara kiesett a zágrábi világbajnokságon

Birkózás
2025.09.16. 19:14

Nem sokon múlt! Dollák hatpontos hátrányból kis híján fordított, de kikapott a háromszoros Eb-győztestől

Birkózás
2025.09.16. 13:33

Bánkuti: Kuramagomedov képes rá, hogy bármely világversenyen éremesélyes legyen

Birkózás
2025.09.15. 18:58

Végh Richárd bravúrral nyitott, majd az orosz Eb-győztessel már nem bírt Zágrábban

Birkózás
2025.09.15. 17:27

Bajcajev Vlagyiszlav világbajnoki ötödik Zágrábban

Birkózás
2025.09.14. 20:14
Ezek is érdekelhetik