BL, E-csoport: a végén nagyon megszórta ellenfelét a Chelsea

K. Zs.K. Zs.
2020.10.28. 20:47
Callum Hudson-Odoi a londoniak első gólját lövi (Fotó: AFP)
Megszerezte első győzelmét a Chelsea a labdarúgó Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásában: az ezúttal rózsaszínben játszó londoni kékek 4–0-ra győztek a Krasznodar vendégeként az E-csoport szerda kora esti mérkőzésén. A késő esti meccsen a Sevilla hazai pályán 1–0-ra verte a Rennes-t.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ

E-CSOPORT

FK Krasznodar (orosz)–Chelsea (angol) 0–4 (Hudson-Odoi 37., Werner 76. – 11-esből, Zijes 79., Pulisic 90.)
Sevilla (spanyol)–Rennes (francia) 1–0 (L. de Jong 56.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Chelsea 2 1 1 0 4–0 +4 4
2. Sevilla 2 1 1 0 1–0 +1 4
3. FK Krasznodar 2 0 1 1 1–5 –4 1
4. Rennes 2 0 1 1 1–2 –1 1

KRASZNODAR–CHELSEA 0–4

Az első tíz percben a Chelsea kapuját őrző Édouard Mendynek és odaát Matvej Szafonovnak is volt egy-egy nagy védése, és még nem pergett le az első negyedóra, amikor már tuti gólszerzési lehetőséghez jutott a vendégcsapat: Kaio szabálytalankodott Timo Wernerrel szemben a tizenhatoson belül – tizenegyes! Jorginho a szokásos szökellés után az üres jobb sarkot vette célba, de a labda a kapufán csattant, pechjére a kapusról sem pattant be – és Werner újrázását is blokkolták…

Egy kis stat: Jorginho az első nyolc tizenegyesét berúgta a Chelsea-ben, a legutóbbi négyből viszont már a másodikat hibázta el. (Opta)

A KIMARADT TIZENEGYES

Ami nem sikerült büntetőből, összejött akcióból: a 37. percben Zijes, Havertz összjáték után Callum Hudson-Odoi lőtt kapura egy állítás után jobbal, úgy tűnt, a labda Szafonov zsákmánya lesz, azonban a vetődő orosz kapus nagyon rossz mozdulatot tett, szabályosan bevédte a lövést. 0–1

Egy kis stat: Hudson-Odoi a második tizenéves labdarúgó, aki BL-gólt szerez a Chelsea színeiben; az első Reece James volt az előző kiírásban. (Opta)

HUDSON-ODOI – 0–1

A fordulás után is a Chelsea birtokolta többet a labdát, mégis egyenlíthetett volna a Krasznodar, csakhogy az 55. percben Jurij Gazinszkij helyzeténél a labda a lécen végezte. Hiába reménykedett a hazai csapat az egyenlítésben, a hajrára fordulva megkapta a második gólt is: Pulisic lövése Aljakszandr Martinovics kezén akadt el, újabb tizenegyes – és ezt Timo Werner kegyetlenül bevarrta. 0–2

Egy kis stat: Werner mind a nyolc eddigi BL-gólját idegenben érte el! Az összes BL-gólját idegenben szerzők között ő a BL-történelem pillanatnyi gólkirálya. (Opta)

WERNER – 0–2

Ez a gól mintha megtörte volna az orosz csapatot: három perccel a második után jött a harmadik gól, ezúttal Hakim Zijes lőtt közelről a kapuba. 0–3

Egy kis stat: Zijes 13 gólban volt benne a legutóbbi 15 olyan BL-meccsén, amelyiken a kezdőcsapat tagja volt (hat gól, hét assziszt). (Opta)

ZIJES – 0–3

S hogy nyomatékosíthassuk, milyen kiváló húzás volt Frank Lampard részéről Christian Pulisic becserélése, a 90. percben megszületett a negyedik vendéggól is: jobb oldali támadás végén az amerikai válogatott támadó az öt és feles jobb sarka közeléből lőtt a hálóba. 0–4

Egy kis stat: Pulisic az idénybeli első gólját szerezte; ő a 13. Chelsea-gólszerző az évad minden tétmérkőzését beleszámítva – a Premier League-csapatok egyikének sincs több. (Opta)

PULISIC – 0–4

SEVILLA–RENNES 1–0

Erősen kezdett a Sevilla, a 6. percben Munir kis híján meg is szerezte a vezetést, de lövését a léc és Alfred Gomis kapus közösen hárította. Daniele Rugani sérülés miatt gyorsan kiesett a breton védelemből, azonban hiába a kényszerű átszervezés és az időnként nyomasztó hazai fölény, a 12 lövés/fejes, Gomist nem sikerült megadásra kényszeríteni, a szünetig nem született gól.

Az 56. percben aztán beérett a spanyol támadómunka gyümölcse: gyors akció futott a bal oldalon, Marcos Acuna beadott, és Luuk de Jong védhetetlen kapáslövéssel mattolta Gomist. 1–0

A folytatásban is fölényben volt a hazai csapat, de újabb gólt már nem szerzett. A francia csapat csupán két kapura lövési kísérletig jutott a mérkőzésen.