M. D. 2020.10.02 21:21 Frissítve: 2020.10.03 00:29

BL: Barcelonában kezd az FTC – a csoport teljes menetrendje!

Elkészült a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének pontos menetrendje: az FTC október 20-án Barcelonában kezdi meg a szereplését. A Dinamo Kijev október 28-án, a Juventus november 4-én, a katalán sztárcsapat december 2-án lép pályára Budapesten.

 

Barcelonában kezdi meg a BL-csoportkört a Ferencváros (Fotó: Szabó Miklós)


Akárcsak 2019-ben, idén is Barcelonában kezdi meg a csoportkört a Ferencváros a nemzetközi porondon – nagy különbség, hogy ezúttal nem az Európa-liga főtábláján az Espanyol, hanem a Bajnokok Ligájában az FC Barcelona otthonában. A mérkőzés kezdési időpontja: október 20. (kedd), 21 óra.

Érdekesség, hogy a katalánoknak az FTC elleni csata lesz a főpróba az október 25-i el Clásicóra, a Real Madrid elleni rangadóra.

 
Mégis a Puskás Arénában játszhatja az FTC a BL-meccseit?

Az FTC a második fordulóban a Dinamo Kijevet, egy héttel később a Juventust fogadja – jelen állás szerint a Groupama Arénában, de a pénteki hírek ismeretében ez még változhat, s lehet, hogy a meccseknek a Puskás Aréna ad majd otthont.

Szerhij Rebrov együttese a negyedik körben a Juventushoz látogat, utána december 2-án a Barcelonát látja vendégül, hat nappal később, december 8-án pedig a kijevi hidegben fejezi be a csoportkört.

A Ferencváros minden mérkőzésére 21 órától kerül majd sor, a csoportban egyetlen korai meccs lesz csak: a nyitó körben a Dinamo Kijev és a Juve csatája 18.55 órakor kezdődik.

BAJNOKOK LIGÁJA 2020–2021
A G-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ
Október 20., kedd
18.55:
Dinamo Kijev (ukrán)–Juventus (olasz)
21.00: FC Barcelona (spanyol)–FERENCVÁROS

2. FORDULÓ
Október 28., szerda
21.00:
Juventus (olasz)–FC Barcelona (spanyol)
21.00: FERENCVÁROS–Dinamo Kijev (ukrán)

3. FORDULÓ
November 4., szerda
21.00:
FC Barcelona (spanyol)–Dinamo Kijev (ukrán)
21.00: FERENCVÁROS–Juventus (olasz)

4. FORDULÓ
November 24., kedd
21.00:
Juventus (olasz)–FERENCVÁROS
21.00: Dinamo Kijev (ukrán)–FC Barcelona (spanyol)

5. FORDULÓ
December 2., szerda
21.00:
Juventus (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán)
21.00: FERENCVÁROS–FC Barcelona (spanyol)

6. FORDULÓ
December 8., kedd
21.00:
FC Barcelona (spanyol)–Juventus (olasz)
21.00: Dinamo Kijev (ukrán)–FERENCVÁROS

A többi csoport menetrendje elérhető az UEFA hivatalos honlapján!

2021.09.15 21:27:14

Bajnokok Ligája KRASZNAI BENCE

Hiába birtokolták többet a labdát a franciák, a belgák veszélyesebben játszottak náluk.

2021.09.15 20:24:32

Bajnokok Ligája B. Á., H. Á.

Az angol csapat remek mérkőzésen múlta felül olasz ellenfelét • Az Atlético és a Porto nem bírt egymással.

2021.09.15 20:35:19

Bajnokok Ligája BACSKAI JÁNOS

Kihagyták ziccereiket az olaszok, Camavinga zseniális gólpasszt adott – a csoport élén azonban a Sheriff áll!

2021.09.15 12:31:19

Bajnokok Ligája BOROS MIKLÓS

„Az elnök bejött az öltözőbe, közénk dobott egy kézigránátot. Azt mondta: ha nem nyertek, a meccs után igazi lesz a gránát.”

2021.09.14 19:06:33

Bajnokok Ligája BACSKAI JÁNOS

Rosszul kezdődött a katalánok Messi utáni korszaka a BL-ben, a német csapat szerencsés gólokkal, de megérdemelten nyert.