BL, B-csoport: Higuaín? Ugyan, Nápoly új királya Milik!

2016.09.13. 22:39
Arkadiusz Milik remek formában van (Fotó: Reuters)
A nyáron szerződtetett Arkadiusz Milik két góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Napoli 2–1-re győzzön a Dinamo Kijev vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának keddi játéknapján. A csoport másik mérkőzésén a Besiktas a 93. percben szerzett góllal harcolt ki 1–1-es döntetlent a Benfica otthonában.

DINAMO KIJEV–NAPOLI 1–2

A Napoli kezdett jobban, több helyzetet is kidolgozott, mégis az ukrán csapat szerezte meg a vezetést a 26. percben: Andrij Jarmolenko beadása után Denisz Harmas vágta be a fiatal Viktor Cigankov visszafejelt labdáját (1–0).

Nem sokáig tartott ki az előny: tíz perccel később Favzi Gulam bal oldali beadásából Arkadiusz Milik a hálóba fejelt (1–1). És a lengyel támadóé volt az első játékrész utolsó fontos megmozdulása is: Dries Mertens fejesét még tisztázta Jevgen Hacseridi a gólvonal elől, de Milikről megfeledkeztek – ezt is befejelte (1–2).

A nyáron az Ajaxból szerződtetett lengyel támadó egyelőre kiválóan helyettesíti elődjét, a Juventushoz igazoló Gonzalo Higuaínt: már négy gólt szerzett – közülük hármat fejjel.

A második játékrészben a kijeviek birtokolták többet a labdát, azonban a Napoli került közel a gólhoz: a 62. percben Mertens kapufát lőtt. Milik egy rossz ütemű szereplésért sárga lapot kapott, a végjátékra le is cserélték, de több gólra nem is volt szüksége a nápolyi egyletnek.

Az utolsó húsz percre ugyanis emberhátrányba került a Dinamo – Szerhij Szidorcsuk megkapta a második sárga lapját –, kevesebb erőt tudott mozgósítani az egyenlítésért, és ez végül nem is jött össze.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

B-CSOPORT

DINAMO KIJEV (ukrán)–NAPOLI (olasz) 1–2 (1–2)
Kijev
. V: Collum (skót)
DINAMO KIJEV: Sovkovszkij – Makarenko, Vida, Hacseridi, Antunes – Ribalka (Korzun, 82.) – Jarmolenko, Szidorcsuk, Harmas, Cigankov (Huszev, 73.) – Júnior Moraes (Hladkij, 87.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
NAPOLI: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Gulam – Allan, Jorginho, Hamsík (Zielinski, 62.) – Callejón, Milik (Gabbiadini, 82.), Mertens (Insigne, 73.). Vezetőedző: Maurizio Sarri
Gólszerző: Harmas (26.), ill. Milik (36., 45+2.)
Kiállítva: Szidorcsuk (68.)

BENFICA–BESIKTAS 1–1

Remekül kezdődött Franco Cervi karrierje az európai kupaporondon: a Rosarióból igazolt argentin támadó remekül érkezett Salvio kipattanó lövésére a 12. percben, és közelről bevágta a Benfica vezető gólját (1–0).

Nem telt eseménytelenül a folytatás sem, mindkét oldalon adódtak gólszerzési lehetőségek, és a 93. percben született is egy gól: egyenlített a Besiktas! Nagyszerűen végrehajtott szabadrúgásból nem más tekert a kapuba, mint a brazil Talisca – akit néhány hete a Benfica adott kölcsön az isztambuli klubnak… 1–1