Gabriel Jesus döntött, a Man. City Leicesterben nyert rangadót

2020.02.22. 18:23
A csereként beálló Gabriel Jesus (9) gólja döntötte el a rangadót (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 27. fordulójának rangadóján a Manchester City idegenben 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt Gabriel Jesus góljával. Ezzel a listavezető Liverpool előnye 19 pontra „fogyatkozott” – legalábbis ideiglenesen, hiszen az éllovas hétfőn játszik a West Ham United ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Leicester City–Manchester City 0–1 (Gabriel Jesus 80.)

A két City szórakoztató, ám gól nélküli félidővel nyitott: a manchesteriek többnyire fölényben voltak, nem meglepő módon jóval többet birtokolták a labdát, a Leicester pedig várt Jamie Vardy és Kelechi Iheanacho megugrásaira – nem is kellett sokat várnia... A 8. percben Vardy ugrott ki, egyedül vihette a labdát Edersonra, ám a jobb oldali kapufát találta telibe a háló helyett. Szűk tíz perccel később jött a félidő második legnagyobb helyzete: Sergio Agüero remekül passzolt Ilkay Gündogan elé, ám a manchesteri középpályás ziccerben földbe rúgott, labdáját így Kasper Schmeichel védeni tudta.

Igazi nagy helyzet már nem maradt a játékrész második felére, bár kisebb lehetőségek voltak – a két „agy”, James Maddison és Kevin De Bruyne is próbálkozott távolról, ám sikertelenül. A hazaiak a félidő hajrájában tizenegyest reklamáltak, miután Ederson valósággal letarolta Iheanachót, ám nem kaptak büntetőt, a VAR-egység pedig okot sem látott a beavatkozásra. Iheanachót a szünetben le kellett cserélni, Harvey Barnes állt be a hazai csapatba.

Barnes rögtön majdnem gólpasszt is adott egy megugrás után Vardynak, a játék képe pedig semmit sem változott: a Manchester City többet kezdeményezett, a Leicester várta a kontralehetőségeket. A 62. percben aztán ismét akcióba lépett a VAR-egység: Gündogan lövése Dennis Praet kezéről vágódott le, videózás után a vendégek tizenegyest kaptak! Sergio Agüero a jobb alsó sarkot célozta meg, ám Kasper Schmeichel remek vetődéssel hárított! A Manchester City legutóbbi hét, tétmérkőzésen elvégzett tizenegyeséből ötöt kihagyott – lehet, tényleg a kapus Edersonnak kellene elvégeznie a büntetőket...

Pár perccel később Agüero ziccerénél ismét Schmeichel tolt ki a vendégek csatárával, a másik oldalon kitűnő Vardy-kapáslövés ugrasztotta talpra a nézőket, ám a kísérlet elzúgott a kapu mellett. A hajrában Guardiola Agüero helyére csatába küldte Gabriel Jesust, aki a 80. percben meg is szerezte a vezetést a Manchester Citynek: villámgyors kontra végén Rijad Mahrez remek passzát értékesítette közelről higgadtan (0–1). Ez döntött is – a Leicester már nem került helyzetbe, a Manchester City húsz pont alá csökkentette hátrányát a Liverpoollal szemben. Legalábbis hétfőig...

KORÁBBAN
Burnley–AFC Bournemouth 3–0 (Vydra 53., Jay Rodriguez 61. – 11-esből, McNeil 87.)
Crystal Palace–Newcastle United 1–0 (Van Aanholt 44.)
Sheffield United–Brighton& Hove Albion 1–1 (Stevens 26., ill. Maupay 30.)
Southampton–Aston Villa 2–0 (Long 8., Armstrong 95.)
Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 (Giroud 15., Marcos Alonso 48., ill. Rüdiger 89. – öngól)