PL: újabb kezezés a ráadásban – botlott a Spurs

2020.09.27. 17:29
Höjbjerg sem hiszi el, hogy tizenegyest ítélt a játékvezető (Fotó: AFP)
Az utolsó pillanatokban engedte ki a kezéből a mérkőzést a Tottenham Hotspur a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában.

Két olyan csapat találkozott, amely az angol Ligakupa hétközi köréből továbbjutott. Amíg a Newcastle egy negyedosztályú csapat ellen egy 7–0-s sikerrel feledtette a Brighton elleni 0–3-as zakót, addig a Tottenhamnek még csak pályára sem kellett lépnie, így meccs nélkül van ott a legjobb 16 között.

A mérkőzés első góljára a 25. percig kellett várni. Harry Kane tört be a 16-oson belülre, két tolás után laposan passzolt középre, s miután a labdájáról három Newcastle-védő is lekésett, a hosszú sarokra érkező Lucas Moura könnyűszerrel értékesítette az ajtó-ablak helyzetet (1–0).

A Spurs az első félidőben 14 próbálkozásból hatszor is eltalálta a kaput, míg Hugo Llorisnak egyszer sem kellett védenie.

A második játékrészben további helyzeteket alakított ki a Tottenham, de újabb gólt már nem tudott szerezni. Murphy törvénye természetesen érvényesítette magát, a ráadás ötödik percében egy kezezést követően tizenegyeshez jutott a vendég Newcastle. A labda mögé Callum Wilson állt, aki értékesítette a megítélt büntetőt (1–1).

Az egyenlítő találatot követően José Mourinho azon nyomban bement az öltözőbe.

Óriási esélyt szalasztott el a Tottenham, amely megkérdőjelezheti a hosszabbításban megítélt tizenegyest, ugyanakkor a 12, kaput eltaláló lövéséből csupán egy gólt szerzett, míg a Newcastle a büntetőt leszámítva nem is találta el a kaput...

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
15.00: Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–1 (Lucas Moura 25., ill. C. Wilson 90+7. – 11-esből)
KÉSŐBB
17.30: Manchester City–Leicester City (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.00: West Ham United–Wolverhampton Wanderers (Tv: Spíler1)
HÉTFŐN
18.45:
Fulham–Aston Villa (Tv:Digi Sport1)
21.00:
Liverpool–Arsenal (Tv:Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
KORÁBBAN

Sheffield United–Leeds United 0–1 (Bamford, 88.)
Burnley–Southampton 0–1 (Ings 5.)
West Bromwich Albion–Chelsea 3–3 (C. Robinson 4., 25., Bartley 28., ill. Mount 55., Hudson-Odoi 70., Abraham 90+3.)
Crystal Palace–Everton 1–2 (Kouyaté 26., ill. Calvert-Lewin 10., Richarlison 40. – 11-esből)
Brighton–Manchester United 2–3
(Maupay 40. – 11-esből, March 90+5., ill. Dunk 43. – öngól, Rashford 55., Bruno Fernandes 90+10. – 11-esből)

1. Leicester City 3 3 12–4 +8 9
2. Everton 3 3 8–3 +5 9
3. Arsenal 2 2 5–1 +4 6
4. Liverpool 2 2 6–3 +3 6
5. Crystal Palace 3 2 1 5–3 +2 6
6. Leeds United 3 2 1 8–7 +1 6
7. Tottenham 3 1 1 1 6–4 +2 4