CSELŐTEI MÁRK
2021.12.02 21:01 Frissítve: 2021.12.03 00:06

Őrült izgalmak az Old Traffordon: CR duplázott, az MU legyőzte az Arsenalt

A Manchester United 3–2-re legyőzte hazai pályán az Arsenalt a Premier League 14. fordulójának utolsó, csütörtöki mérkőzésén. Az alaphangot Emile Smith Rowe szokatlan gólja adta meg, majd jött az egyenlítés és az őrülten izgalmas második játékrész – Cristiano Ronaldo duplájával.

Cristiano Ronaldo megszerezte 800. találatát, majd jött a 801. is... (Fotó: Getty Images)

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–ARSENAL 3–2
(1–1)
Manchester, Old Trafford. Vezette: Atkinson
Man. United: De Gea – Dalot, Lindelöf, Maguire, Telles – McTominay, Fred – Sancho, B. Fernandes (Van de Beek, 90.), Rashford (Lingard, 79.) – C. Ronaldo (Martial, 89.). Megbízott vezetőedző: Michael Carrick
Arsenal: Ramsdale – Tomijaszu, B. White, Gabriel, Tavares – Elneny, Partey – Smith Rowe (Saka, 71.), Ödegaard (Nketiah, 80.), Martinelli – Aubameyang (Lacazette, 80.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: B. Fernandes (44.), C. Ronaldo (52., 70. – a másodikat 11-esből), ill. Smith Rowe (13.), Ödegaard (54.)

A Manchester United újdonsült menedzsere, Ralf Rangnick egyelőre még nem ült ott a kispadon, a lelátóról tekintette meg a mérkőzést az Old Traffordon. A meccset az Arsenal kezdte jobban, már az első percekben kapujához szorította a hazaiakat, majd jött az idény eddigi talán legfurcsább gólja.

A londoniak egyik szögletét követően Fred lépett rá David de Gea lábára, az MU kapusa a földre esett, Emile Smith Rowe pedig az üres kapuba lőtt. Martin Atkinson először nem adta meg a találatot, hosszas videózás után azonban úgy döntött, mivel nem történt szabálytalanság, érvényes a gól.

A folytatásban felpörgött az MU, több lövéssel is próbálkozott, de Aaron Ramsdale ezeket könnyedén hárította. A 44. percben aztán egy bal oldalon vezetett támadás végén Fred Bruno Fernandeshez passzolt, aki belsővel kilőtte a hosszút (1–1). Jöhetett a szünet, majd egy elképesztően őrülten induló második félidő.

Miután visszatértek a csapatok a pihenőről, De Gea és Ramsdale is hatalmasat védett, majd az 52. percben Marcus Rashford centerezése után Cristiano Ronaldo a hosszúba lőtt, megszerezve pályafutása 800., tétmeccseken jegyzett gólját (a tekintélyes IFFHS statisztikája szerint). Örömködésre azonban nem volt idő az MU-nál, két perccel később ugyanis Martinelli visszatett labdájára Martin Ödegaard érkezett üresen, és nagyjából 14 méterről a kapuba lőtt (2–2).

CRISTIANO RONALDO JUBILEUMI, 800. GÓLJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

Ezután mindkét csapat kicsit lejjebb kapcsolt, a 67. percben Ödegaard odalépett Frednek a tizenhatoson belül, de Atkinson sípja néma maradt – először, ugyanis videózták az esetet, majd büntetőt ítélt a játékvezető. Ronaldo állt oda, és magabiztosan, tűpontosan a léc alá lőtt. A hajrában már nem tudott igazán nagy ziccerig eljutni az Arsenal (Aubameyang leshelyzetén kívül), így nem lett meg az egyenlítés – az MU otthon tartotta a három pontot, legközelebb pedig már Rangnick irányításával léphetnek pályára a „vörös ördögök". 3–2

A Manchester United a lefújást követően hivatalos közleményben tudatta szurkolóival, hogy a csapot ideiglenes vezetőedzőként három meccsen át irányító Michael Carrick távozik a klubtól.

Tottenham–Brentford
A Premier League másik csütörtöki mérkőzésén a Tottenham hazai pályán 2–0-ra nyert a Brentford ellen. Antonio Conte együttese az első negyedórában Szon Hung Min beadása után Sergi Canós öngóljával szerezte meg a vezetést (ez volt a Brentford történetének első öngólja a PL-ben), majd a második félidő derekán mintaszerű kontratámadás végén Sergio Reguilón passzából maga a dél-koreai támadó is betalált. A Spurs otthon az eddigi hét bajnokijából ötöt megnyert (15 pont), hazai környezetben eddig csak a Manchester City és az Arsenal (16-16) szerzett több pontot nála.

A játéknap másik mérkőzésén
Tottenham–Brentford 2–0
(Sergi Canós 12. – öngól, Szon Hung Min 65.)

20. Newcastle 14 7 7 16–30 –14  7

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A Manchester United 3–2-re legyőzte az Arsenalt.

90+3. perc: Több beíveléssel is próbálkozott az Arsenal az utóbbi percben, de mindet ki tudták fejelni a manchesteriek.

90+1. perc: Öt perc a ráadás.

90. perc: Fernandest is lecserélte Carrick, a helyére van de Beek állt be.

89. perc: C. Ronaldo helyett Martial a pályán.

88. perc: Gyors kontrával iramodott meg az MU, Sancho a tizenhatoshoz felérve Bruno Fernandes elé tálalt, az ő lövése azonban elakadt a blokkban.

87. perc: Saka került lövőhelyzetbe, de Fred blokkolta a próbálkozást. Közben egy szurkoló befutott a pályára, Cristiano Ronaldóhoz.

84. perc: Próbál támadni az Arsenal, de egyelőre nem tud igazán közel kerülni a hazaiak kapujához.

79. perc: Lingard érkezett Rashford helyére az MU-nál. A túloldalon Lacazette és Nketiah állt be Aubameyang és Ödegaard helyett.

78. perc: MICSODA VÉDÉS! Aubameyang pár centire a kaputól kapott labdát, lövését pedig a spanyol kapus ütötte ki bravúrral – igaz, utólag kiderült, lesen volt a gaboni csatár.

75. perc: Aubameyang távoli kísérletét magabiztosan fogta De Gea.

71. perc: Smith Rowe helyére Saka állt be csereként a vendégeknél.

70. perc: CRISTIANO RONALDO BELÖVI, ÚJRA VEZET AZ MU! A manchesteriek második idénybeli büntetőjét már nem Fernandes, hanem CR7 végezte el, középre lőtt, a léc alá – tűpontosan. 3–2

69. perc: TIZENEGYES! megnézték az esetet és úgy ítélték meg, hogy szabálytalan volt a norvég.

67. perc: Bruno Fernandes lövése ment el keresztbe, majd Fred esett el a tizenhatoson belül, miután Ödegaard odalépett neki. Videózás lesz.

66. perc: Aubameyang futott el a jobb oldalon, kissé kiszorított helyzetből lőtt – De Gea védett.

62. perc: A gyors gólváltás után lecsillapodtak a kedélyek – legalábbis helyzetek tekintetében, az iramra továbbbra se lehet panasz.

Ez idáig mindkét csapat 11 lövéssel próbálkozott.

54. perc: GÓÓL! MÁRIS EGYENLÍT AZ ARSENAL, ÖDEGAARD talált be. Martinellit hagyták üresen a jobb oldalon, ő visszatette a labdát az érkező norvéghoz, aki azonnal lőtt, a labda pedig a hálóban kötött ki. Három percen belül két kísértetiesen hasonló gólt láthattunk. 2–2

52. perc: GÓÓÓL! CRISTIANO RONALDO megszerzi pályafutása 800. gólját, a Manchester United pedig átveszi a vezetést. Rashford indult meg a jobb oldalon, lefutotta védőjét majd Ronaldóhoz centerezett, aki tökéletesen lőtte ki a hosszú sarkot. 2–1

50. perc: Ez a félidő is nagy iramban indul – ezúttal Rashford próbálkozott a 16-oson kívülről, de a középre jövő labda nem okozott gondot a vendégek angol válogatott kapusának.

47. perc: EZÚTTAL RAMSDALE MENT NAGYOT! Cristiano Ronaldo két remek csel után jutott el lövésig a tizenhatoson belül, a közelről jövő próbálkozást azonban védeni tudta az Arsenal kapusa.

46. perc: ÓRIÁSI VÉDÉS! Ez a játékrész is egy gyors Arsenal szöglettel indult, Gabriel fejese után pedig De Gea mentett, bravúrral.

ÚTJÁRA INDULT A LABDA, ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Cristiano Ronaldóra kemény második félidő vár, de a meccs után is számítanak rá (Fotó: Getty Images)

Az első játékrészben mindkét csapat nyolc lövéssel próbálkozott, az MU találta el többször a kaput. A hazaiak 57 százalékban birtokolták a labdát.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+4. perc: Ronaldo mutatott be egy ollózós mozdulatot, a kapu felé is irányította a labdát, de mellé.

45+1: McTominay gyűjtötte be a meccs első sárga lapját. A hosszabbítás négy perc.

BRUNO FERNANDES GÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

44. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍT AZ MU, BRUNO FERNANDES jegyzi a találatot. A bal oldalon építették támadásukat a manchesteriek, majd a tizenhatoson belül Fred passzolt a portugál középpályáshoz, aki belsővel kilőtte a hosszút – Ramsdale csak beleérni tudott. 1–1

42. perc: Nagy készülődés után Partey lőhetett, de próbálkozása megpattant Aubameyang lábán – kirúgás.

41. perc: Fred szabálytalansága után jó helyről, a kapuval szemben nagyjából 25 méterről jöhet szabadrúgással az Arsenal.

38. perc: Egy kis szöglet után Martinelli tört be a tizenhatoson belülre, nem passzolt, egyedül próbálta megoldani, de kicsivel a kapu mellé gurított.

37. perc: Maguire ezúttal nagyjából 22 méterről vállalt el egy lövést, de Ramsdale ismét – a meccsen már sokadjára – magabiztosan hárított.

35. perc: Alex Telles tette be középre a labdát, de Ben White tisztázott. Pár másodperccel később Fernandes esett el a tizenhatoson belül, de néma maradt Atkinson sípja.

33. perc: Tavares maradt lent a földön, rövid ideig ápolni kellett, de hamarosan visszajöhet a pályára.

30. perc: Maguire ért fel az MU újabb támadásával és megpróbálkozott egy távoli bombával, de fölé ment. Az utóbbi 10 percben közel 65 százalékban birtokolja a labdát a hazai csapat.

28. perc: Sancho sarokrúgása élesen kanyarodott befelé, de Ramsdale ki tudta ütni a labdát.

24. perc: Az elmúlt percekben egyértelműen a Manchester United irányít. Carrick csapata agresszív letámadással próbálkozik és több labdát is szerzett már a félpályán.

18. perc: Ronaldo indult meg a bal szélen, ismét lövéssel próbálkozott, de Ramsdale ezúttal is magabiztosan védett.

AZ ARSENAL GÓLJA

17. perc: GÓÓÓL! MÉGIS ÉRVÉNYES SMITH ROWE 13. percben szerzett találata. A videószobában visszanézték a történteket és mivel nem történt szabálytalanság, utólag gólt ítélt a játékvezető. Furcsa találattal, de vezetést szerzett az Arsenal. 0–1

13. perc: Gól, de érvénytelen. A sarokrúgás után saját csapattársa, Fred lépett rá De Gea sarkára, a kapus összerogyott, Smith Rowe pedig hiába lőtt az üres kapuba, mert Martin Atkinson már a sípjába fújt.

13. perc: Tomijaszu lecsúszott, megpattant beadása a kapu felé tartott – De Gea szögletre ütötte a labdát.

11. perc: Fred szerzett labdát az Arsenal térfelén, majd Ronaldo iramodott meg a kapu felé és lőtt, de próbálkozása jócskán elkerülte Ramsdale kapuját.

8. perc: Megvan a hazaiak első kaput eltaláló lövése – Dalot próbálkozott a tizenhatoson kívülről, de Ramsdale magabiztosan hárított.

7. perc: Egyelőre az Arsenal játszik mezőnyfölényben, Arteta csapata diktálja a tempót.

4. perc: Bődületesen nagy iramban kezdődött a meccs. Az első szusszanás Tomijaszu szabálytalansága után következhetett – Bruno Fernandest buktatta.

1. perc: Gyorsan szöglethez jutott az Arsenal, White csúsztatása után pedig Rashford mentett a gólvonalról. Ezt követően még két sarokrúgást végezhetett el egymás után a londoni együttes, de egyikből sem lett komoly veszély.

1. perc: a Manchester United szokásos piros mezben, az Arsenal sárga szerelésben lépett pályára.

ELKEZDŐDÖT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

A Manchester United másfél héttel ezelőtt menesztette menedzseri pozíciójából Ole Gunnar Solskjaert, ideiglenesen pedig Michael Carrick vette át a csapat irányítását. Az MU azóta két mérkőzést játszott: a Villarreal elleni BL-csoportmeccset 2–0-ra megnyerte (ezzel bebiztosította továbbjutását), majd a listavezető Chelsea elleni bajnokin 1–1-es döntetlent játszott.

Ami a londoniak elleni bajnoki mérkőzésen csak sajtóhír volt, az időközben hivatalossá vált: az idény végéig a Red Bull által szponzorált futballcsapatok felvirágoztatásában nagy szerepet játszó, a taktikai elképzeléseivel a modern futballra nagy hatást gyakorló Ralf Rangnick veszi át az MU irányítását. A német szakember szerződésében az áll, hogy bő féléves megbízatása után további két évig tanácsadóként vállal majd szerepet a klub életében. Az persze korántsem biztos, Rangnick csak fél évig lesz a manchesteriek menedzsere, szerződését bármikor meghosszabbíthatják.

A 63 éves edzőt a Lokomotiv Moszkva vezetőségéből csábította át a Manchester United, s már a vízumát is megkapta, de az Arsenal elleni bajnokin még nem ő, hanem Michael Carrick ül majd a kispadon. Rangnick a stadionban már ott lesz, a lelátóról figyelheti az eseményeket.

Az Old Trafford már készen áll

Londonban a húszéveseké a világ – jó úton halad Mikel Arteta Arsenalja

Ami az Arsenalt illeti: Mikel Arteta legénysége a rendkívül gyenge idénykezdet után egy bámulatos veretlenségi szériát produkált, majd kijózanító pofonba (4–0) szaladt bele a Liverpool elleni bajnokin. A legutóbbi fordulóban újra nyert, s a West Ham United bukdácsolása miatt egy újabb siker esetén már a tabella negyedik helyén találná magát.

A Manchester United egyébként meglehetősen régen, utoljára 2018 áprilisában tudta legyőzni az Arsenalt a Premier League-ben, akkor 2–1 lett a végeredmény az Old Traffordon – Marouane Fellaini a 91. percben szerzett győztes gólt. Azóta három döntetlen mellett három Arsenal-siker született a két klub bajnoki mérkőzésein.

A hiányzók: a hazaiak részéről Edinson Cavani, Paul Pogba, Luke Shaw és Raphaël Varane nem lehet ott a pályán sérülés miatt, a túloldalon Granit Xhaka és Sead Kolasinac játékára nem számíthat Arrteta. Utóbbinál Bukayo Saka játéka is kérdéses volt, ő ott van a keretben, de kispados.

Egyik csapatban sincs olyan játékos, amelyik a góllövőlista élén tanyáznna, a Manchester Unitednél Cristiano Ronaldo (akit Carrick kihagyott a kezdőből a Chelsea elleni bajnokin) 4 gólos, épp úgy, ahogyan Bruno Fernandes és Mason Greenwood is, míg az Arsenalnál Emile Smith Rowe és Pierre Emerick-Aubameyang áll ugyanennyivel.

A mérkőzés játékvezetője az 50 esztendős Martin Atkinson, aki az MU-nak legutóbb a West Ham elleni 2–1-es győzelmén, az Arsenalnak a Manchester City elleni 5–0-ás vereségén fújta a sípot.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A MANCHESTER UNITED–ARSENAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!

2022.01.19 23:58:02

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK, 2022. Ralf Rangnick hozna pár új embert a télen, több kiszemeltjét is Németországból ismeri.

2022.01.20 19:24:14

Angol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

Alexander-Arnold két gólpasszt adott, Jürgen Klopp csapata lesz a Chelsea ellenfele az Angol Ligakupa fináléjában.

2022.01.15 12:49:06

Angol labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Sohasem történt még meg a Premier League-ben, hogy a 22. fordulóban ekkora előnnyel vezető csapat elbukja a bajnoki címet.

2022.01.13 20:03:28

Nem született gól a Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén, de így is „történelmi” lett a mérkőzés.

2022.01.12 20:31:03

Angol labdarúgás K. T. I.

A Tottenhamtől két tizenegyest, majd egy gólt vontak vissza a videobíró jelzése után – mindháromszor helyesen.