Leeds United–Liverpool: iksz a kihagyott helyzetek bajnokiján

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.19. 20:55
Sadio Mané gólja csak egy pontot ért (Fotó: AFP)
A Premier League-ben a Leeds United hazai pályán 1–1-et játszott a Liverpoollal, a 32. forduló hétfői mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE

32. FORDULÓ
Leeds United–Liverpool 1–1 (0–1)
Leeds,
Elland Road, zárt kapuk mögött. Vezette: A. Taylor
Leeds United:
Meslier – Ayling, D. Llorente, Struijk, Alioszki (Klich, 79.) – Kalvin Phillips – Hélder Costa (Poveda, 67.), S. Dallas, T. Roberts (Pablo Hernández, 86.) – Harrison, Bamford. Menedzser: Marcelo Bielsa
Liverpool:
Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, Fabinho, Robertson – Wijnaldum, Thiago Alcántara, Milner – Diogo Jota (Oxlade-Chamberlain, 82.), Firmino, Mané (Szalah, 71.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: D. Llorente (87.), ill. Mané (31.)

Természetesen a Liverpool mérkőzése előtt is a Szuperligáról beszéltek legtöbbet a szurkolók, a játékosok és a vezetők, a Leeds United futballistái bemelegítés közben a pólóikon lévő feliratokkal tiltakoztak, de néhány drukker bevetette a légierőt is, szerencsére csak egy nagy molinó képében.

Arra készült a Leeds, hogy 2000 után hazai pályán újra megverje a Liverpoolt: akkor Paul Robinson, Jonathan Woodgate, Dominic Matteo, Olivier Dacourt, Lee Bowyer, Mark Viduka és Alan Smith erősítette őket, most nem nőttek fel hozzájuk az első félidőben az utódok.

Patrick Bamford két ziccert is elpuskázott, a védelem pedig csődöt mondott Diogo Jota remek átadásakor, Sadio Mané góljával így a vendégek térhettek előnnyel pihenőre – idén először lőtt gólt az első félidőben a Pool!

Jota és Roberto Firmino hamar eldönthette volna a mérkőzést, de kihagyták a maguk lehetőségét, a másik oldalon Hélder Costa és Kalvin Phillips hagyott ki ordító helyzetet (előbbi talán lesről). A vendégektől a kispadon kezdett Mohamed Szalah, aki a hajrá előtt Mané helyére állt be, de kis híján egyenlített a Leeds, ám hat méterről is képes volt a kapusba bombázni a labdát Tyler Roberts.

Elpuskázott egy helyzetet Szalah is, Diego Llorente ellenben szöglet után közelről a kapuba fejelt. A végig remekül futballozó Jack Harrison adta a gólpasszt. A végső szót Alexander Oxlade-Chamberlain mondhatta volna ki, de közelről inkább a kapusba lőtte a ziccerét.

Ezen a különös napon kétszeresen is távolabb került a BL-től a címvédő…

Nem tetszik nekik az SL (Fotó: AFP)
Harcolnak ellene mindenhol (Fotó: AFP)

Korábban
Manchester United–Burnley 3–1 (Greenwood 48., 84., Cavani 90+3., ill. Tarkowski 50.)
Arsenal–Fulham 1–1 (Nketiah 97., ill. Maja 59. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Sheffield United 1–0 (W. José 60.)
Newcastle United–West Ham United 3–2 (Diop 36. – öngól, Joelinton 41., Willock 83., ill. Diop 73., Lingard 78.)
Everton–Tottenham Hotspur 2–2 (Sigurdsson 31., 61. – az első 11-esből, ill. Kane 27., 68.)

20. Sheffield United32422617–56–3914

A Pool 13 pontot veszített el az idényben előnyből.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Szalah remek keresztpasszát Ox jobbal 11-ről feladja a kapusnak!

Négy perc a ráadás!

12 gólt lőtt eddig a 16-oson kívülről a Leeds (futó ligacsúcs), most egy közeli hoz pontot?

Megvan a 100-as a Leedsnek.

87. PERC ITT A GÓL, DIEGO LLORENTE Kabak és Ox közül öt méterről a bal alsóba fejel egy jobb oldali Harrison-szögletet. 1–1!

86. perc Pablo Hernández be, Roberts le. Karmestercsere.

85. perc SZALAH! Lő ballal a bal alsó mellé 18-ról, kissé balról, Thiago remek indítását követően.

82. perc Alex Oxlade-Chamberlain be, Jota le.

Mohamed Szalah 19 PL-gólt szerzett az idényben, az első liverpooli lehet, aki három idényben is eljut ennyi gólig a sorozatban.

89. perc Mateusz Klich be, Alioszki le a hazaiaknál.

78. perc A kapus elméri Arnold kornerét is, de visszafut, kiüti a léc alól Jota hatméteres, de ívelt fejesét.

77. perc A futball törvényei szerint mindjárt gólt lő a Pool. De Jota rosszul passzol, majd a Meslier által indított Szalah ballal a bal felső mellé lő 11-ről, kissé jobbról. Pontosabban Struijk blokkolt hatalmasat.

77. perc Helyzet! Poveda szép passzát Roberts jobbal hatról Alisson mellkasába rúgja!

75. perc LÉC, Ayling jobb oldali beadását Bamford jobbal lekezeli, ballal 15-től, Arnold mellől a lécre vágja, kapásból!

A Leeds 49 gólt lőtt az idényben, 50-et kapott.

71. perc Mohamed Szalah be, Mané le.

A Liverpool öt meccset megnyert előző hat idegenbeli bajnokijából, többet, mint előző 15 túráján. Sorozatban ötödször nyerhet Yorkshire-ben.

69. perc NINCS BENT, Harrison passzol Philipshez, aki balról, három méterről Alissonba lő!

67. perc Ian Poveda be, Costa le.

A fordulás óta 69 százalékban a Leedsnél a labda! Az idényben másodszor jutott el legalább 10 lövésig az első félidőben a Pool, akkor is Mané talált be, az Everton ellen.

59. perc Kimarad, Dallas kornerét a Bamford a bal alsó elé fejeli, Costa jobbal három méterről a léc fölé lő! Talán lesről, de mindegy már.

Arnold 31. gólpassza volt a PL-ben a mai, ezzel beérte Ashley Cole-t.

58. perc Hopp, Bamfordnak magas Costa jobb oldali beadás, de a labda Arnold kezére pattan... nincs büntető!

A Leeds sorozatban a 4. PL-meccsét nyerheti meg ma, a klubrekord hat, még 2001-ből.

53. perc Costa passzát ellőhetné jobbal 18-ról Bamford, de közbelép Kabak. Kontra, Jotát szereli a 16-oson belül már Llorente.

50. perc Mané odalép Meslier kapusnak Milner jobb oldali beadása után, de nincs sérülés. Gól sem, a bak sarok mellé pattant a labda.

46. perc Firmino ballal az ötös bal csücske elől félmagasan a rövid sarokba lőne, de véd a feladó, Meslier, Robertson ballábas kornerét hatról a léc fölé fejeli Jota!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Mané: az első gól a Leeds ellen, idénybeli 8 góljából 6-ot idegenben vágott.

Ha nyerne az LU, akkor megismételné az Everton 2010-es tettét: egymás után két fordulóban megveri a listavezetőt és a címvédőt!

Ötödször verheti meg oda-vissza a Pool a Leedset, már a négy is negatív klubrekord a hazaiaknál. Az 53 kapott gól a ligában a Pooltól szintén negatív Leeds-rekord.

A Leeds csak 1-et nyert meg utóbbi 11 hazai meccséből a Pool ellen, az volt az a legendás négy három, lásd a lenti videót.

E párharc legjobb góllövői
Robbie Fowler 8
Mark Viduka 6
Mick Jones 6
Ian Rush 6
Kevin Keegan 6

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Harrison passzát Roberts jobb odaadja 14-ről, kissé balról a kapusnak.

41. perc Wijnaldum jobbal 22-ről Manéba lő.

39. perc Roberto Firmino odalép Aylingnak, sárga lap ez is.

37. perc Az északmacedón balbekk, Ezgjan Alioszki kap sárga lapot. Arnoldot lökte el.

36. perc Helyzet, Dallas emel jobbról középre, Harrison ballal Bamford elé emel, de közbelép szépen az ötösön Kabak.

December 27. óta nem talált be az első félidőben a Pool!

31. PERC VEZET A POOL, Jota csodapassza után Arnold megelőzi a 16-oson a kapust, középre passzol, SADIO MANÉ jobbal 14-ről, középről az üres kapu bal alsó sarkába passzol. 0–1!

27. perc Jota passzát Firmino az ötös bal sarka elől jobbal kapura tenné, de gyengén, ment a bevetődő Llorente. Robertson bal oldali, ballábas beadását a rövid sarok elől a rövid felső mellé fejeli Wijnaldum.

25. perc A születésnapos Stuart Dallas kap sárga lapot Jota ellökéséért.

24. perc ZICCER! Fabinho passzát lefüleli Phillips, kiugratja Bamfordot, aki szinte belevezeti a labdát Alissonba, közelről aztán a kapusba lő, a kipattanót menti Fabinho.

22. perc Milner jobbról Jotát keresi egy lapos passzal, de ment az ötösön becsúszva Llorente.

20. perc Kabak tisztáz az ötösön Bamford elől, Phillips beadását követően.

19. perc
Jota lő nem sokkal a kapu mellé jobbal a 16-osra belépve. Robertson kornert kifejeli Dallas.

17. perc Bamford már lőne ballal 17-ről, középről, amikor szereli hátulról Thiago, kontra, Firmino ölön lövi jobbal a kapust kissé balról, 22-ről.

14. perc Milner passzával Jota az ötös jobb sarka előtt, de szereli őt becsúszva, a hirtelenősz Alioszki!

12. perc ZICCER, Bamford ballal 14-ről, középről a bal alsó mellé hamarkodja Dallas beadását. Senki nem volt pedig körötte, el sem hitte, ilyen rosszul védekezik a Pool.

7. perc Mané indítását rosszul adja be balról Robertson. Fabinho nem lő az ötös jobb sarka elől, Firmino elé emel, de szó szerint, túl magasan.

A hazaiaktól Cooper a csk., még két meccs van ezen kívül az eltiltásából.

5. perc Hopp, Jota passzát Thiago jobbal majdnem a léc alá küldi jobbal, 22-ről, de véd a léc alatt Meslier! Aki elüti jobbra Arnold kornerét, középre, de megússza. Roberts jobb oldali beadása sem sikertörténet.

2. perc Firmino megindul a jobbon, emelését hárítja, kornerre Struijk.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A stadion körül körözött egy helikopter, amely a Szuperliga ellen tiltakozik.

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta pirosban.

Egy kis örökmérleg: 116 találkozó, 27 leedsi és 59 poolos sikerrel, 115, ill. 188 rúgott góllal.