PL: Higuaín-dupla, a Chelsea 5–0-val feledtette a 0–4-et

2019.02.02. 17:57
Gonzalo Higuaín duplázott a Stamford Bridge-en a Huddersfield ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Chelsea hazai pályán 5–0-ra kiütötte a Huddersfieldet. A mérkőzésen megszerezte első találatait új klubjában Gonzalo Higuaín.

A vendégek az első negyedóra végéig tudták tartani a londoni „kékek” tempóját, akkor viszont Kanté szenzációs kiugratása Higuaínt találta ziccerben, a januárban szerződtetett argentin támadó pedig megszerezte első találatát új csapata színeiben (1–0).

A játékrész ráadásában növelte előnyét a házigazda: Azpilicueta harcolt ki büntetőt, melyből Eden Hazard magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtt (2–0).

A második félidő derekán David Luiz labdaszerzése, majd Barkley kiugratása után a belga szélső megszerezte a második gólját is, aztán Kanté lekészítése nyomán Higuaín is így tett, gyönyörűen tekert a bal felsőbe (4–0).

A végeredményt David Luiz állította be, aki a 86. percben Willian szögletét követően bólintott egy kis védelmi segítséggel a hálóba (5–0).

A Chelsea így folytatta a sormintát, 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt az FA-kupában, 4–0-ra kikapott a PL-ben a Bournemouthtól, majd 5–0-ra megverte a Huddersfieldet. Azt azért nem állítjuk, hogy a Chelsea a következő meccsén 6–0-ra kikap majd a Manchester Citytől...

A szombati Everton–Wolverhampton meccsen két percig egy fekete macska miatt állt a játék. A négylábú jószág alaposan körbejárta a pályát, majd a kijáraton át távozott. Ő sem hozott ugyanakkor szerencsét a házigazdának, a vendégek simán nyertek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–0(Szon Hung Min 83.)

Brighton & Hove Albion–Watford 0–0
Burnley–Southampton 1–1 (Barnes 94. – 11-esből, ill. Redmond 55.)
Chelsea–Huddersfield Town 5–0 (Higuaín 16., 69., E. Hazard 45+1., 66. – az elsőt 11-esből, David Luiz 86.)
Crystal Palace–Fulham 2–0 (Milivojevics 25. – 11-esből, Schlupp 87.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 1–3 (André Gomes 27., ill. Rúben Neves 7. – 11-esből, R. Jiménez 45., Dendoncker 66.)
Cardiff City–AFC Bournemouth 2–0 (Reid 5., 46. – az elsőt 11-esből)