PL: dupla dupla, Giggs sikerrel debütált az MU kispadján

2014.04.26. 20:20
Giggs debütált a Manchester United kispadján (Fotók: Reuters)
Győzelemmel mutatkozott be a Manchester United kispadján Ryan Giggs: a „vörös ördögök” hazai pályán 4–0-ra legyőzték a Norwich Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában. A házigazdánál Wayne Rooney és Juan Mata is duplázott, utóbbi csereként állt be.

A szokásosnál is nagyobb érdeklődés övezte a Manchester United Norwich elleni hazai bajnokiját, mivel a – David Moyes keddi menesztése után – megbízott edzőként kinevezett Ryan Giggs ezen a találkozón debütált az MU kispadján. Giggs sem saját magát, sem Adnan Januzajt és Marouane Fellainit nem nevezte a meccsre, Juan Matát pedig a padra ültette.

Az MU edzői stábbja

Bő tíz perc elteltével Jonny Howson talált a hálóba, ám a játékvezető nem ítélt gólt, mivel Ricky van Wolfswinkel szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A pályán viszonylag kevés esemény történt, azon kívül annál több: előbb egy feliratozott repülő húzott el az Old Trafford fölött, majd egy szemfüles operatőr kiszúrta, ahogy Sir Alex Ferguson a lelátón Toni Kroos ügynökével beszélget.

A 41. percben megszerezte a vezetést a Manchester United. Danny Welbecket a tizenhatoson belül buktatta Steven Whittaker, Lee Probert pedig a büntetőpontra mutatott, tizenegyes! Wayne Rooney higgadtan értékesítette a büntetőt, John Ruddyt elküldve a másik irányba. A szünetben így az MU vezetett (1–0).

A fordulás után három perccel megduplázta góljai számát a Manchester United és Rooney is. A válogatott támadó 22 méterről lőtt a bal alsóba, a labda a kapufáról pattant a hálóba. A 60. percben Welbecket váltó Juan Mata nagy húzásnak bizonyult Giggs részéről, a spanyol válogatott középpályás ugyanis két góllal hálálta meg a bizalmat.

Rooney két góllal vette ki a részét a Norwich elleni sikerből

A 64. percben Phil Jones beadását Mata az ötösről lőtte a hálóba, majd kilenc perccel később Patrice Evra beadását csúsztatta közvetlen közelről a hálóba (4–0). Mata legutóbbi négy PL-meccsén öt gólt szerzett.

A Manchester United négy gólt szerezve győzte le az európai topligák egyik idegenben leggyengébben teljesítő együttesét. A manchesteriek egyébként David Moyes bemutatkozó meccsén is négy gólt szereztek, akkor a Swansea-t verték meg 4–1-re.