Peter Crouch mentett pontot a Liverpoolnak az Aston Villa ellen

2008.01.21. 23:15
Nem tudta otthon tartani mindhárom pontot a tavalyi BL-döntős Liverpool FC együttese az Aston Villa ellen az Anfield Roadon, az angol élvonalbeli bajnokság 23. fordulójának hétfő esti összecsapásán. Ezzel nem sikerült visszakapaszkodni az első négybe Rafa Benitez tanítványainak a táblázaton, két ponttal a városi rivális Everton mögött az ötödik helyet foglalják el.
Peter Crouch megmutatta, rá lehet számítani
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
A vendéglátó „vörösök” számára létfontosságú volt a győzelem megszerzése, hiszen nagy hátrányt szedtek össze a listavezető Manchester Uniteddel, valamint a csak rosszabb gólkülönbséggel a második helyre szoruló Arsenallal szemben.

Benítez együttese joggal reménykedhetett a sikerben, hiszen hazai pályán utoljára 2001-ben buktak el a birminghamiek ellen. Azóta a Liverpool FC tizenhárom mérkőzést játszott le veretlenül a hétfő esti riválissal szemben, mindössze négy döntetlen született.

Az elején Jossi Benajun gyengécske lövése után hördült fel a közönség, majd az első negyedóra végéig a várt fergeteges hazai támadások helyett mezőnyjátékot láthatott a publikum.

A 19. percben azonban némileg váratlanul, megszerezte a vezetést a Liverpool. Egy bedobás után a tétovázó védők között Dirk Kuyt remekül tálalt Benajunhoz, aki egy lövőcsellel elfektette Taylor kapust, majd a némi szerencsével elé visszakerülő labdát a hálóba vágta.

A hazaiakat megnyugtatta a találat, míg az Aston Villa sokáig erőtlenül próbálkozott az egyenlítéssel. A szünetig már nem láthattunk igazán nagy helyzetet.

A második játékrész elején egykapuzott a ’Pool, Harry Kewell és Fernando Torres több megmozdulása is gólt érdemelt volna.

A 66. percben aztán Craig Gardnert váltotta Marlon Harewood a vendégeknél, ennek három perc múlva lett nagy jelentősége:

A 100. PL. mérkőzését ünneplő csatár ügyesen ollózott a hazai kapuba egy Ashley Young szabadrúgása után kipattanó labdát.

Két perc múlva liverpooli sokk: Olof Mellberg keveredett a hazai kapu elé egy kontra során, s emelése a lövésbe belevetődő Fabio Aurelióról a hálóba pattant.

A végjátékban mindent egy lapra fel téve rohamoztak a vörösök, s ennek meg is lett a foganatja:

Steven Gerrard szabadrúgása után Peter Crouch kifacsart mozdulattal csavarta a kapuba a Javier Mascheranóról lecsorgó labdát.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

23. FORDULÓ
Liverpool – Aston Villa 2-2 (Benajun 19., Crouch 88., ill. Harewood 69., Aurelio 71. – öngól)