Premier League: a Villa Parkból hozta el a három pontot a Pompey

2007.12.08. 16:23
Magabiztosan verte a Portsmouth 3-1-re idegenben az Aston Villát a Premier League 16. fordulójában. Már az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert a kikötővárosiak, a birminghamieknek csak a szépségtapaszra volt elég Barry találata.
A mérkőzésen összecsapó együttesek közel azonos mutatókkal álltak a tabellán 15 forduló után, az Aston Villa és a Portsmouth egyaránt 27 pontot gyűjtött a mérkőzés előtt.Az első félidőben nem is látszott markáns különbség a csapatok teljesítménye között, mindössze a jó helyzetkihasználásának köszönhetően vezetett a Pompey 2-0-ra az első 45 perc után. Először Gardner talált a saját hálójába, majd Muntari ragasztott hatalmas gólt Carson kapujába.A játék képe nem változott fordulás után sem, de újabb találatot megintcsak a vendégek szereztek. Ismét Muntari szánta el lövésre magát a 16-oson kívülről, a Villa portása pedig nem tudta védeni a bal felső sarokba tartó bombát. Ekkor eldőlni látszott a találkozó, és lényegi változás nem is történt a pályán, bár még Barry tizenegyesgóljával összejött a szépítés a hazai együttesnek.Győzelmével a Portsmouth csatlakozott az élmezőnyhöz, míg az Aston Villa maradt a hetedik helyen, miután a múlt heti Arsenal elleni hazai veresége után ismét pont nélkül hagyta el a játékteret.

PREMIER LEAGUE, 16. FORDULÓ

Aston Villa-Portsmouth 1-3 (Barry 72. - tizenegyesből), ill. Gardner (10. - öngól), Muntary (40., 61.)