NFL: a Bills hengerelt, a Steelers meglepetésre kikapott

H. K.H. K.
2020.12.08. 08:02
A Washington legyőzte a Pittsburghöt (Fotó: Getty Images)
A Buffalo Bills 34–24-re legyőzte a San Francisco 49erst az NFL alapszakaszának 13. fordulójában, a Hétfő Esti Rangadón. Meglepetésre kikapott a Pittsburgh Steelers, amelyen a Washington Football Team fogott ki (23–17).

A Buffalónál nagyszerű napot zárt Josh Allen – a fiatal irányítónak 40 passzkísérletéből mindössze nyolc volt pontatlan, 375 yardja mellett kiosztott négy TD-átadást is.

Noha az első pontokat a San Francisco pakolta fel a táblára, a Bills még a második negyedben fordított, a záró etapban pedig már 34–17-re is vezetett. A 49ers végül csak kozmetikázni tudott, a Bölények pedig simán, 34–24-re behúzták a találkozót, sikerükkel a mérlegük 9–3-ra javult.

Az este meglepetését a Washington Football Team szolgáltatta, amely Alex Smith irányítóval a kezdőjében legyőzte az eddig veretlen Pittsburgh Steelerst.

A félidőben még jött a papírforma, a Steelers 14–3-ra vezetett a támadásban szenvedő washingtoniak ellen, a harmadik és a negyedik játékrészben viszont fordult a kocka, a Ben Roethlisberger vezette Pittsburgh nem tudott mit kezdeni a Football Team védelmével.

A negyedik negyedben egyenlített a Washington, majd egy sikeres mezőnygóllal a vezetést is átvette (20–17). A Steelers két perccel a vége előtt a győzelemért támadhatott, de Roethlisberger eladta a labdát, a WFT aztán 17 másodperccel a vége előtt egy újabb sikeres rúgást teljesített, amivel kialakult a 23–17-es végeredmény.