NBA: Jokicsék idegenben is legyőzték a Lakerst, egy lépésre a döntő – videók

M. B.M. B.
2023.05.21. 08:55
Murray és Davis csatájából a Denver kanadaija került ki győztesen (Fotó: Getty Images)
A Denver Nuggets zsinórban harmadszor is legyőzte a Los Angeles Lakerst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) nyugati főcsoportdöntőjében, így összesítésben már 3–0-ra vezeti a párharcot. Nikola Jokicsék így egy győzelemre kerültek a franchise történetének első döntőjétől.

A Denver esélyeshez méltón kezdte a találkozót, s 12 pontot vert Jamesékre az első negyedben – Murray volt a Nuggets kulcsembere ebben a felvonásban, hiszen csapata 32 pontjából 30-at ő szerzett. A kaliforniai együttes ezután összekapta magát és megnyerte a következő két játékrészt. A fordulat azonban a negyedik negyedben jött: Michael Malone együttese ismét hengerelt, s ezzel együtt a mérkőzést is behúzta. A Nuggets előnye összesítésben így már 3–0, s eddig még soha nem fordult elő a liga történelmében, hogy egy csapat ekkora hátrányt ledolgozva fordítson – karnyújtásnyira van a történelmi döntő.

A denveriek legjobbja Jamal Murray volt, aki 37 pontot, hét lepattanót és hat asszisztot tett bele a közösbe.

A sokak szerint MVP-díjra is érdemes (azt végül a 76erst erősítő Joel Embiid kapta) Nikola Jokics önmagához képest egy gyengébb napot fogott ki: a szerb óriás ezúttal nem jutott el a tripla dupláig, de 24–6–8-as mérlege így is megsüvegelendő.

Az újabb zakóba belefutó Lakersben Anthony Davis volt a húzóember, a 30 éves kiválóság 28 pontot, 18 lepattanót ésegy asszisztot jegyzett.

LeBron Jamest sem lehetett elmarasztalni az arany-liláknál: a legendás játékos 23–7–12-es mérlegét sokan megirigyelnék, de ezúttal ez sem volt elegendő az üdvösséghez. A 38 éves klasszis csapata veresége ellenére történelmet írt, s már az ötödik helyen áll a legtöbb rájátszásbeli dupla duplát jegyző játékosok rangsorában.

Részletes összefoglaló a kedző5.hu-n olvasható.

NBA, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORTDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
NYUGATI KONFERENCIA
Los Angeles Lakers–Denver Nuggets 108–119
(20–32, 35–26, 27–26, 26–35)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Denver Nuggets javára.