NBA: Curry visszatért, de így is kikapott a Golden State

D. S. B.D. S. B.
2023.01.11. 07:52
Hiába tért vissza Steph Curry, a címvédő Golden State Warriors kikapott a Phoenix Sunstól (Fotó: Getty Images)
Visszatért sérüléséből a címvédő Golden State Warriors sztárja, Steph Curry, ennek ellenére a csapat hazai pályán így is sima, 125–113-as vereséget szenvedett a Phoenix Sunstól az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján.

A címvédő Warriors nem tudta tartani a lépést a Sunsszal, amely szinte végig vezetve győzött 12 ponttal – Klay Thompson 29, Jordan Poole 27 és Steph Curry 24 pontja ellenére.

A 147 pontig jutó Philadelphia 76erst Joel Embiid vezette győzelemre a keleti utolsó Detroit Pistons ellen. A kameruni játékos 36 ponttal, 11 lepattanóval és egy assziszttal vette ki a részét a hazaiak 31 pontos győzelméből.

A Miami Heat az utolsó 15 másodpercben még kétpontos hátrányban volt az Oklahoma City Thunder ellen, de Jimmy Butler kétpontosának és értékesített büntetőjének köszönhetően a floridai együttes 112–111-re nyert.

A Cleveland Cavaliers még Donovan Mitchell 46 pontja, öt lepattanója és hat asszisztja ellenére sem tudta legyőzni idegenben a Utah Jazzt, amely Jordan Clarkson (32–6–4) és Lauri Markkanen (25–16–1) vezérletével győzött hazai pályán 116–114-re.

Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el az idény korábbi szakaszában ligaelső Portland Trail Blazers, amely 109–106-ra kapott ki hazai pályán az Orlando Magictől, melynél a német Franz Wagner 29 pontot szórt, míg Wendell Carter (20–10–3) és az olasz Paolo Banchero (19–10–2) is dupla duplával zárt.

A Dallas Mavericks úgy kapott ki a Los Angeles Clippers vendégeként, hogy a nagyszünetbeli 22 pontos hátrányából a harmadik negyedben 12-t is ledolgozott, de hiába szórt 43 pontot, szerzett 11 lepattanót és adott hét gólpasszt a Mavs szlovén sztárja, Luka Doncic, a Clippers Kawhi Leonard (33–9–4) és Norman Powell (27–4–1) vezérletével 113–101-re nyert.