NL: Pukki ismét betalált, az észteket is megverték a finnek

2018.09.11. 22:38
Pukki a magyarok után az észteknek is betalált (Fotó: AFP)
Finnország 1–0-ra nyert hazai pályán Észtország ellen, ezzel vezeti a magyarok csoportját a Nemzetek Ligájában.

Finnország már a 12. percben megszerezte a vezetést: Teemu Pukki Pyry Soiri bal szélről érkező, lapos centerezését lőtte kapásból a jobb felső sarokba (1–0). A folytatásban is a házigazdák támadtak többet, igaz, a labdabirtoklásban nem tudtak fölénybe kerülni. Az első félidő végén öt, kaput találó lövéssel álltak a fehér mezesek, míg Észtország csak egyszer tette próbára a klubszinten a Leverkusen kapuját őrző Lukas Hradecky képességeit.

Fordulást követően is maradt az enyhe finn mezőnyfölény, egy-egy ígéretes, ám kapura veszélyes lövést nem hozó akcióval.

A hajrában az észtek mindent egy lapra feltéve ívelgették előre a labdát, de a hazai retesz jól zárt, ráadásul egy-egy kontra végén Finnország a második találathoz is közel került, újabb gól viszont már nem született.

A forgatókönyv kísértetiesen hasonlított a magyarok szombati, tamperei meccséére: a finnek korai góljára hiába próbált válaszolni Észtország, helyzetekig csak-csak, ám gólig nem jutottak a vendégek – kaput találó lövésekkel is csupán egyig, tizenhat próbálkozásból.