NL: Pukki megsérült, de Finnország hibátlan maradt

2018.10.15. 22:40
Pyry Soiri szerzett vezetést a finneknek (Fotó: AFP)
Egészen elképesztő sorozatot mondhat magáénak a finn labdarúgó-válogatott, amely negyedik mérkőzését is megnyerve hibátlan teljesítménnyel áll a Nemzetek Ligája C-divíziójának 2. csoportjában.

NEMZETEK LIGÁJA
C-LIGA
2. CSOPORT
FINNORSZÁG– GÖRÖGORSZÁG 2–0
(0–0)
Tampere. Vezette: Gil (lengyel)
FINNORSZÁG: Hrádecky – Raitala, Toivio, Arajuuri, Uronen – Lod, Sparv, Kamara, Soiri (Pirinen, 86.) – Tuominen (Karjalainen, 91.), Pukki (Skrabb, 12.). Szövetségi kapitány: Markku Kanerva
GÖRÖGORSZÁG: Barkasz – Bakakisz, Papasztathopulosz (Cavellasz, a szünetben), Manolasz, Cimikasz – Zeca, Ciolisz – Bakaszetasz (Hrisztodopulosz, 55.), Fortunisz, Pelkasz (Kolurisz, 73.) – Mitroglu. Szövetségi kapitány: Michael Skibbe
Gólszerző: Soiri (46.), G. Kamara (89.)

Azt az első három mérkőzésen sem lehetett mondani, hogy a finnek atomfutballt játszottak volna, azonban a szervezettség és a jó taktika három 1–0-s győzelmet hozott. Ráadásul mindegyik gólt a Norwich City csatára, Teemu Pukki szerezte, nem véletlenül jegyezte meg Markku Kanerva finn szövetségi kapitány, hogy ha valaki csupán a statisztikákat nézi, akkor nagyon unatkozhat.

A görögök ellen azonban már a 12. percben elkomorodtak a hazai drukkerek, Pukki ugyanis megsérült, le is kellett cserélni.

De a stabil játék ezúttal sem hiányzott, és a második félidő elején egy nagy védelmi hibát követően az osztrák Admira játékosa, Pyry Soiri szerzett vezetést a hazaiaknak 1–0.

A 89. percben a Dundee FC középpályása, Glen Kamara állította be a 2–0-s végeredményt, Finnország hibátlan teljesítménnyel és hatpontos előnnyel vezeti csoportját.

A csoport másik mérkőzésén:
ÉSZTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 3–3 (1–1)
Tallinn, A. Le Coq Aréna, 3043 néző. V: Halis Özkahya (török)
ÉSZTORSZÁG: Aksalu (Lepmets, 43.) – Teniste, Baranov, Mets, Tamm, Pikk – Luts, Antonov, Vassiljev, Ojamaa – Henri Anier (Purje, 90.). Szövetségi kapitány: Martin Reim
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Lovrencsics G. (Bese, 81.), Orbán, Kádár, Baráth – Nagy Á. – Nagy D. (Eppel, 75.), Kleinheisler (Pátkai, 68.), Kovács I., Sallai – Szalai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Luts (20.), Pátkai (71. – öngól), Henri Anier (79.), ill. Nagy D. (24.), Szalai (54., 81.)