NL: nagy nap a Hagi családban, válogatott lett a legenda fia!

2018.11.17. 22:46
Ianis Hagi pályára lép (Fotó: digisport.ro)
Skócia 4–0-ra győzött Albánia vendégeként, Románia pedig – amelynek nemzeti csapatában bemutatkozott Ianis Hagi, a legendás Gheorghe Hagi fia – hazai pályán 3–0-ra verte Litvániát a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik vonalának szombati játéknapján. Mindkét győztes válogatott megőrizte esélyét arra, hogy feljusson a B-ligába.

A remek formában lévő Ryan Fraser korán vezetést szerzett a skótoknak, akik hamarosan emberelőnybe is kerültek – a 22. percben a csapatkapitány, Mërgim Mavraj kapott piros lapot az albánoknál –, sőt kezezés miatt a szünet előtt tizenegyeshez is jutottak. A büntetőt Steven Fletcher értékesítette, majd a fordulás után James Forrest duplával tette kiütésessé a győzelmet.

ALBÁNIA–SKÓCIA 0–4 – A GÓLOK

Kedden Skócia Izraelt fogadja az 1. csoport első helyéről döntő mérkőzésen. Albánia utolsó helye már biztos, de kiesése nem – teljesítményét a C-liga további három harmadik helyezettjéével vetik össze úgy, hogy utóbbiak esetében a csoportnegyediek ellen megszerzett pontok nem számítanak.

Románia esélyei nem ilyen jók a 4. csoportban, hiszen az utolsó körben Montenegró vendége lesz, míg a kvartettet kétpontos előnnyel vezető Szerbia a sereghajtó, szombati vereségével kieső Litvániát fogadja.

Ettől függetlenül különleges nap volt a szombat a román együttes történetében: a 68. percben, már 3–0-nál Cosmin Contra szövetségi kapitány a második gólt szerző Claudiu Keserü helyére beküldött a játéktérre egy újoncot – a legendás Gheorghe Hagi fiát, a húszesztendős Ianist.

ROMÁNIA–LITVÁNIA 3–0 – A GÓLOK

A Viitorul Constanta támadó középpályása a korosztályos válogatottakban már végigjárta a szamárlétrát, és szombaton elérkezett a nagy pillanat: 125-szörös válogatott édesapja nyomdokaiba lépett a nemzeti csapatban.

Az ifjú Hagi 20 évesen és 26 naposan mutatkozott be a nagyválogatottban; édesapja fiatalabb, 18 éves, hat hónapos és öt napos volt, amikor 35 esztendővel ezelőtt, 1983-ban a norvégok elleni oslói felkészülési mérkőzésen (0–0) átesett a válogatottbeli tűzkeresztségen.