Nemzetek Ligája: Szlovákia kiesett, Norvégia feljutott

2018.11.19. 22:41
A norvégok Ola Kamara góljaival idegenben győztek (Fotó: Twitter)
1–0-s vereséget szenvedett Prágában a szlovák labdarúgó-válogatott, így kiesett a Nemzetek Ligája B-divíziójából. A hétfői játéknap egyetlen C-ligás csoportjából Norvégia jutott fel, miután Ola Kamara duplájával 2–0-ra győzött Cipruson.

A B-liga két hétfői mérkőzése közül csupán az egyiknek volt tétje: az 1-es csoportban annyi kérdés maradt, hogy a feljutó Ukrajna mögött a cseh vagy a szlovák válogatott végez a második helyen.

A prágai mérkőzésen a hazaiak a 32. percben szereztek vezetést Patrik Schick szép emelésével: 1–0.

Így az új szövetségi kapitány, Pavel Hapal hiába mutatkozott be az Ukrajna elleni 4–1-es sikerrel, Szlovákia kiesett a C-divízióba.

A 4. csoportban az első helyezett Dánia és a már kiesett Írország Dublinban csapott össze, de a mérkőzést tragédia árnyékolta be: vasárnap a koppenhágai kikötőben megfulladt egy 30 éves vendégszurkoló, akinek emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a végül 0–0-val záruló találkozó.

A C-ligában izgalmakat ígért a 3. csoport utolsó fordulója, amelyben a 10-10 pontos Norvégia és Bulgária harcolt a feljutást jelentő első helyért. A bolgárok a már kiesett Szlovéniát látták vendégül, és a 68. percben Galin Ivanov meg is szerezte a vezetést: 1–0.

A vendégek azonban Miha Zajc révén egyenlítettek. 1–1

Norvégia semmit sem bízott a véletlenre, és Ola Kamara góljaival 2–0-ra nyert Cipruson. A Los Angeles Galaxy csatára a 36. percben villant először, amikor Omar Elabdellaoui lefejelt labdáját közelről a hálóba kotorta.

A 48. percben ismét Kamara következett: jobbról érkező szöglet nyomán négy méterről belsőzte a labdát a hálóba. Ezzel az északiak nyerték meg a csoportot, Bulgária, csak második lett.

A D-liga 4. csoportjában Macedónia feljutására volt a legnagyobb esély, hiszen a csapat hárompontos előnnyel várta az utolsó, Gibraltár elleni hazai mérkőzést, míg a nagy rivális örmények Liechtensteinben léptek pályára. Szkopjéban nem is borult fel a papírforma, hiszen a macedónok a korábbi újpesti légiós, Enisz Bardi góljával már a 27. percben vezetést szereztek.

A 67. percben a palermói Ilija Nesztorovszki is betalált (2–0).

Majd ugyancsak ő a 80. percben 16 méterről lőtt nagy gólt a jobb felső sarokba (3–0).

A 4–0-s végeredményt Alekszandar Trajkovszki állította be.

Örményország ráadásul nem tudott nyerni Vaduzban, a 2–2-es döntetlennel maradt a második helyen.

(Ivanov 68., ill. Zajc 75.)
Ciprus–Norvégia 0–2 (O. Kamara 36., 48.)

Macedónia–Gibraltár 4–0
(Bardi 27., Nesztorovszki 67., 80., Trajkovszki 92.)
Liechtenstein–Örményország 2–2 (Marcel Büchel 44., Hasler 47., ill. Adamjan 9., Karapetjan 85.)

1. Macedónia 6 5 1 14–5 +9 15
2. Örményország 6 3 1 2 14–8 +6 10
3. Gibraltár 6 2 4 5–15 –10 6
4. Liechtenstein 6 1 1 4 7–12 –5 4