Erste Liga: 4 meccs 33 találat – gólesővel búcsúztatták 2019-et

2019.12.30. 20:42
Elképesztő gólzáport hozott a jégkorong Erste Liga utolsó 2019-es játéknapja, a négy találkozón összesen 33 találat született!

A nap leggólgazdagabb meccsén a három kanadai pontig (2+1) jutó Cody Fowlie vezérletével a Corona Brasov 8–5-re legyőzte a Gyergyói HK-t.

A Ferencvárosban Tóth Adrián ugyancsak duplázott, mellette pedig még volt három gólpassza is, így öt ponttal járult hozzá a Dunaújváros kitöméséhez (1–6).

A Fehérvári Titánok a második harmad elején villámgyorsan eltűntették kétgólos hátrányukat az Újpest vendégeként, de a játékrész utolsó másodperceiben Csamangó Stepán visszavette a vezetést, a végjátékban pedig már csak a lilák tudtak betalálni (5–2).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

Corona Brasov 8–5-re legyőzte a Gyergyói HK-t.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FTC-TELEKOM 1–6 (0–2, 1–1, 0–3)
Dunaújváros, 800 néző. V: Soós D., Gangel, Pálkövi Bo., Horváth M.
DAB: Hughson – Kovács, Vuorijärvi – Baker, Lendák – Dósa, Hruby – Ráduly – Azari, Dansereau, Mazurek – Silló A., Somogyi 1, Turcotte – Kovács E., Németh P., Pinczés O. – Tamás, Gebei G. Edző: Miroslav Ihnacák
FTC: ARANY – Kärmeniemi 1, Pulli – Hegyi Á., Sarcia – Boros, Tóth Gergely – NAGY G. 1 (1), Németh A., TÓTH A. 2 (3) – KULMALA (3), Pavuk (1), SWITZER 2 (1) – Roczanov, Tóth Gergő, Tóth Richárd – Jászai, Pozsár, Tóth Renátó. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Kapura lövések: 43–43
Miroslav Ihnacák: –
A harmadik játékrészben volt esélyünk, hogy felzárkózzunk, de nem éltünk a lehetőségeinkkel, a Fradi negyedik gólja után meg érdemben vége volt a meccsnek.
Fodor Szabolcs: – Erősen kezdtünk, jó tempót diktáltunk, hamar sikerült vezetést szereznünk. A speciális játékhelyzetekben remekül teljesítettünk, hét emberhátrányból egy gólt sem kaptunk, négy előnyből hármat kihasználtunk, ez jelentette a nagy különbséget a javunkra.

CORONA BRASOV (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 8–5 (3–2, 2–2, 3–1)
Brassó, 1300 néző. V: Csomortáni, Csata, André (romániaiak)
BRASSÓ: Polc – Armstrong (1), CARLSON (1) – Boriszenko (1), Mihály E. (1) – Bíró O. (1), GAJDÓ T. 1 (1) – Haraga, Vasile – FOWLIE 2 (1), Gliga 1, Franko (2) – Péter B., Tranca 1, Zsók – Molnár Zsombor, BROWN 1 (1), ZAGIDULLIN 2 – Bíró G., Constantin, Bíró M. Edző: Július Pénzes
GYERGYÓ: Ruczuj – RASZULOV 1 (1), GÓGA 1 (1) – Ferencz-Csibi, Bobcek – Nagy Cs., Kozma Zs. – Orbán Sz. – Péter Zs. (1), R. Rupert, CSERGŐ 2 – VOROBJOV 1, Pesztunov, M. Rupert (2) – Sára T. (1), Valdix (1), Barabás – Benedek, Daradics (1), Elekes-Darabont. Edző: Malcolm Cameron
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Kapura lövések: 43–36
Ondrej Rusnák másodedző:
– Nagy győzelem, visszavágtunk a román kupában elszenvedett vereségért is. Miután átvettük a vezetést, a Gyergyó közelebb jött, de fejben erősek maradtunk, végig hittünk a sikerben.
Malcolm Cameron: – A Brassó az összes hibánkat kihasználta. Mi az a típusú csapat vagyunk, amelynek stabilan kell védekeznie, mert elöl kicsi a tűzerőnk – ez azonban most nem sikerült.

HOKIKLUB BUDAPEST–DEAC 1–5 (0–3, 1–1, 0–1)
Budapest, 261 néző. V: Pálkövi Zs., Timár, Banga, Váczi D.
HKB: Kiss Bence – Bán, Berry-LaMontagna – Lakatos L., Reiter A. – Linke, Szécsi – Kedves R., Lévai M PIHLQVIST 1, Sátek (1), SZŰCS I. (1) – Horváth B., Koski, Manninen – Lőczi, Petres, Szappanos – Albert T., Izsák R., Németh Á. Edző: Jens Brändström
DEAC: Gönczi – FILBRANDT (2), Kiss Philip 1 – Léránt, VOKLA 1 (2) – Markov, Sándor F. – Essery 1, Kozma F., SÁGI MARTIN 1 (1) – Izacky (1), MAZZAG (1), NOVOTNY 1 – Kulesov, Molnár D., Salló B. Edző: David Musial
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Kapura lövések: 38–26

ÚJPEST–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 5–2 (2–0, 1–2, 2–0)
Megyeri út, 604 néző. V: Varjú, Halassy, Pálkövi Ba., Mizsák
UTE: Duschek – Kovács Attila, Varga A. – Henderson, Pokornyi – KISS-RUSK 1, Nagy N. – Benk, SIKORCIN 1 (1), E. PANCE (2) – DiDiomete, Rafaj 1, REED (2) – Csamangó 1, Nemes (1), Vincze P. 1 – Fehérgyarmati, Miluskin, Zsigmond. Edző: Baróti Zsolt
TITÁNOK: Gyenes – Horváth M., Kiss Roland – Erdély B., Schartz – Dobmayer, Mangone – Almási, Balogh B., Zion – Kovács Alex 1, Péter A., Vincze G. (1) – Buzás, KÓGER B. 1, RÉTFALVI (1). Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 8, ill. 4 perc + 10 perc fegyelmi (Mangone)
Kapura lövések: 45–29
Baróti Zsolt: –
Napról napra építkezünk, és egyre inkább látszik a játékunkon a kemény munka és a fegyelem. Örömteli, hogy egyre jobb a csapatösszhang, a játékosok kezdenek nagyon egymásra találni, már sorokon belül is.
Kiss Dávid: – A második harmadban elhittük, ezzel az összeállítással is van keresnivalónk bárki ellen, ám ehhez kellett egy harmincperces rövidzárlat. A meccs vége felé kezdtünk elfogyni, most ennyi volt bennünk.