Erste Liga: a Fradi kiütötte és megelőzte a brassóiakat

B. L.B. L.
2019.12.02. 20:11
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a címvédő Ferencváros otthon 4–0-ra kiütötte, így pedig a tabellán megelőzte a Corona Brasov gárdáját.

A budapesti csapat a nyolcadik percben Rasmus Kulmala góljával szerzett vezetést, majd az első harmad hajrájában Nagy Gergő váltotta gólra az emberelőnyt (2–0).

A második felvonásban Tóth Adrián növelte az előnyt, majd Kulmala foglalta keretbe az összecsapást (4–0).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–CORONA BRASOV (romániai) 4–0
(2–0, 2–0, 0–0)
Pesterzsébet, 234 néző. V: Varjú, Nagy A., Soltész, Korbuly
FTC: ARANY – Rantanen, Tóth Gergely – Kärmeniemi, PULLI (1) – Boros, Jászai – Nagy G. 1, Pavuk, Tóth A. 1 – KULMALA 2, SWITZER (2), Tóth Richárd – Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő – Hajós, Németh A., Tóth Renátó. Edző: Fodor Szabolcs
BRASOV: Polc – Armstrong, Labrecque – Bíró O., Bors H. – Boriszenko, Mihály E. – Gajdó T., Haraga – Brown, Fowlie, Rabbit – Bíró G., Gliga, Molnár Zs. – Tranca, Zsók, Péter B. – Gajdó B., Bíró M., Constantin. Edző: Július Pénzes
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Kapura lövések: 41–30
Fodor Szabolcs: –
Sosem leszünk elégedettek, ám ez olyan meccs volt, ami nagyon hasonlított az eltervezetthez... Gyorsan hokiztunk, letámadásokkal, gyors visszazárásokkal, és rendben volt a speciális játékunk is. Valamivel frissebbek vagyunk, ez a játékunkon is meglátszik, ezért alakulnak jól a dolgaink, amihez viszont kell mind a négy sorunk.
Ondrej Rusnák (másodedző): – Nem találtunk be, ez a leginkább csalódást keltő. Pedig megvoltak a helyzeteink, főleg a második harmad elején, ha akkor gólt szerzünk, talán máshogy alakul. A négygólos különbség alapján ez könnyű meccs volt a Fradinak, de talán nem voltunk ennyire rosszak. Viszont a kapu előtt és az apróságokban nem teljesítettünk jól.