Erste Liga: drámai meccsen verte meg a Fradi az Újpestet

2019.09.16. 20:32
Nagy csatát és 11 gólt hozott a derbi (Fotó: UTE)
Drámai, hosszabbításos mérkőzésen győzött a Ferencváros jégkorongcsapata, amely az Erste Liga hétfői összecsapásán 6–5-re nyert az Újpesti TE otthonában.

Az FTC a Gyergyói HK elleni 3–1-es sikerrel kezdte a bajnokságot, az újpestiek otthon kaptak ki 2–1-re a Hokiklub Budapesttől, így amikor az első harmadban Nagy Gergő és Pavuk Attila 25 másodperc alatt kétgólos előnyhöz juttatta a zöld-fehéreket, úgy tűnt, ez lesz a papírforma.

A hazai közönség azonban űzte-hajtotta a kedvenceket, akik Nemes Benjámin Zoltán és Sikorcin Ladislav révén egyenlítettek. Hajós Roland a 34. percben ismét a vendégeket juttatta előnyhöz, de Jared Brown egyenlített.

Az utolsó harmadnak 3–3-ról vágtak neki a felek, a 41. percben Kovács Attila a mérkőzésen először a hazaiaknak szerzett vezetést (4–3), de két és fél perc múlva Rasmus Kulmala egyenlített (4–4), 49:01-nél azonban a kanadai Mathieu Henderson találatával ismét az Újpest vezetett.

És még nem volt vége, 57 másodperccel a vége előtt Tóth Adrián érkezett a kapu mögül visszatett korongra, és egyenlített (5–5).

Jött a hosszabbítás és Nagy Gergő, aki 66 másodperc után bevarrta a korongot a vas alá, így az FTC 6–5-re győzött.

ERSTE LIGA
Újpesti TE–FTC-Telekom 5–6
(0–2, 3–1, 2–2, 0–1) – hosszabbítás után
Megyeri út, 1032 néző. V: Németh, Babic, Schumacher-Kovács, Váczi
ÚJPEST: Duschek – Carlson, Varga A. – Henderson 1, Pokornyi – Kiss-Rusk, Kovács A. 1 – Fekete B. – Benk (1), DI DIOMETE (2), Sikorcin 1 – BROWN 1 (1), Odnoga, Pance – Csamangó (1), NEMES 1, Vincze P. (1), – Godó, Horváth Á., Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán
FERENCVÁROS: Arany – Rantanen (2), Karmeniemi – Sarcia, Hegyi Á. – Pulli (1), Jászai – Pozsár – Kulmala 1, NAGY G. 2 (1), M. Fitzgerald (2) – TÓTH ADRIÁN 1(1), HAJÓS 1(1), PAVUK 1 – Tóth Richárd, Németh A., Farkas L. – Tóth Renátó, Tóth Gergely, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 12 ill. 8 perc + tízperces fegyelmi (Tóth Gergely)
Szilassy Zoltán:
– Pechesen indult a találkozó, hiszen mi irányítottunk, mégis korán hátrányba kerültünk. Az öt lőtt góllal elégedett vagyok, viszont a hat kapottat sokallom, ezen még dolgoznunk kell. Rendkívül bosszantó, hogy fél perccel a lefújás előtt még a kezünkben volt a három pont, és végül csak egy lett belőle. Az öt lőtt góllal elégedett vagyok, viszont a hat kapottat sokallom, ezen még dolgoznunk kell.
Fodor Szabolcs: – Mindössze a második bajnokink volt ez, értelemszerűen nem lehet rájátszás-formát várni a csapatoktól. Jól kezdtünk, kétgólos vezetésünknél azonban talán elhittük, hogy megvan a mérkőzés. A második harmadra élesebben jött ki az Újpest, ki is egyenlítettek. A végjátékban óriási karaktert mutattunk, és diadalra vezetett a Fradi-szív.

Debreceni EAC–Gyergyói HK (romániai) 3–2 (1–1, 1–0, 1–1)
Debrecen, 500 néző. V: Soós, Kincses, Vincze, Szabó D.
DEAC: HETÉNYI – Filbrandt, Ph. Kiss – Léránt (1), Vokla 1 – Mestyán, Sándor – Izacky, Novotny, Sági – HÁRI N. (2), Daloga 1, Piaták – Berta (1), KULESOV 1, Mazzag – Molnár D., Salló B. Edző: David Musial
GYERGYÓ: Cooke – Góga, Lescovs 1 – Ferenc-Csibi, Raszulov – Kozma (1), Nagy Cs. – Creanga – Sára, Valdix, Constantin – Csergő, ZAGIDULIN 1, Pesztunov – Elekes Darabont, Péter Zs., Vorobjev (1) – Antal Zs., Benedek, Buschbacher. Edző: Leif Strömberg
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Kapura lövések: 30–41
David Musial:
– Az első harmadban ugyanabba a hibába estünk, mint előző nap a Fehérvári Titánok ellen, azaz túl sok kiállítást szedtünk össze, tíz percig játszottunk emberhátrányban. A második harmadban már olajozottan működött a gépezet, a harmadikban pedig taktikusan játszottunk. A Gyergyó kiváló hokisokból álló csapat, ezért nagyon értékes győzelmet arattunk.
Leif Strömberg: – Úgy jártunk, mint Dunaújvárosban: hiába támadtuk végig a mérkőzést, a helyzetkihasználásban kudarcot vallottunk. A Debrecen ellen is hetven százalékban mi kezdeményeztünk, mentünk előre, de a védekező stílusú csapatok ellen, úgy tűnik, ennél több kell. Konkrétan: több gólt kell ütni.

1. Dunaújváros 2 2 11–3 +8 6
2. DEAC 2 2 6–4 +2 6
3. Csíkszereda 2 1 1 10–6 +4 5
4. FTC-Telekom 2 1 1 9–6 +3 5
5. Corona Brasov 2 1 1 7–5 +2 4
6. Hokiklub Budapest 1 1 2–1 +1 3
7. UTE 2 1 1 6–8 –2 1
8. Gyergyói Hoki Klub 3 3 5–10 –5 0